Miasto

LuxFest – łączy przez muzykę [PATRONAT]

Siedem gwiazd muzyki, dziewięć godzin koncertów i rodzinna strefa sztuki – tak będzie wyglądał LuxFest, czyli jedno z przedsięwzięć organizowanych w ramach toruńskiego Budżetu Partycypacyjnego. 9 grudnia w Hali Arena Toruń wystąpią: Organek, Fisz Emade Tworzywo, TSA, Luxtorpeda, Złe Psy,…

Mikołaje na start! [PATRONAT]

Już w ten weekend blisko 5 tysięcy mikołajów biegowym krokiem przemierzy ulice Torunia. Zawodnicy z całej Polski rywalizować będą na dystansie 5, 10 i 21 km. Wszystko za sprawą wyjątkowego festiwalu biegów, który zachęca do tego, żeby pomagać nie tylko…

Z kartą Moja Starówk@ warto ruszyć na zakupy

Karta rabatowa programu lojalnościowego Moja Starówk@ to gwarancja udanych zakupów ze zniżkami. Do kawiarni, restauracji czy do sklepu – z rabatem zawsze przyjemniej. Lista miejsc, do których od początku października możemy wybrać się z kartą, przekroczyła już 50. Dołączają kolejni…

Toruński sztab WOŚP zaprasza do swojego grona

Choć 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero 14 stycznia, toruński sztab WOŚP już teraz zachęca do rekrutacji w swoje szeregi. Podstawowe wymagania to chęć pomocy, pozytywne nastawienie i duża dawka dobrej woli.

Toruń jednoczy w różnorodności

Różnorodni pod względem kultur, pochodzenia, ścieżek zawodowych, charakterów i pasji – tacy są właśnie bohaterzy projektu „Toruńczycy z wyboru”. Mostem łączącym te odmienności jest Toruń – miasto, w którym chcieliby spędzić resztę swojego życia.

Najmłodsi wyruszą w podróż po świecie filmu

Już w następnym tygodniu, w kulturalnej przestrzeni Torunia, zadebiutuje specjalna propozycja dla dzieci i młodzieży. Mowa o Festiwalu Młode Kino, które dedykowane jest najmłodszym odbiorcom kinematografii.

Zostań wampirem!

Niesienie pomocy innym i promowanie zdrowego stylu życia – tak brzmią przewodnie myśli Wampiriady. To coroczne wydarzenie organizowane przez członków Niezależnego Zrzeszenia Studentów, podczas którego można oddać krew. I mimo krwistej otoczki, wcale nie jest tam strasznie.

Pobierz kod i czytaj e-booka – za darmo

Skanujemy kod QR i mamy książkę. E-booki i audiobooki – po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej akcji „Czytaj PL” miłośnicy literatury mogą za darmo czytać bestsellery. Do wyboru 12 tytułów. Akcja trwa do końca listopada.

Powietrze w Toruniu nie takie złe

Nadszedł sezon grzewczy, a wraz z nim nieuchronnie wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Toruń nie wypada źle na tle innych sąsiadujących z nim miast, ale jak ze wszystkim – zawsze może być lepiej.