Miasto

Poszukiwany/poszukiwana – czyli o miłości od zaraz!

Początkowo miał to być tylko projekt realizowany w ramach zaliczenia przedmiotu na UMK. W krótkim czasie okazało się jednak, że akcja Student Szuka Żony to odpowiedź na potrzeby studentów i skuteczna alternatywa na znalezienie drugiej połówki.

Kocie piękności na wystawie

Krótko-, długowłose i te z praktycznie niewidoczną sierścią – w Toruniu po raz kolejny zagości Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zobaczymy około 200 mruczących piękności, w tym bardzo rzadko spotykane rasy. Zaprezentują się hodowcy z Polski, również z naszego miasta, oraz…

Klub Zasadniczo Dyskusyjny o cyberprzemocy

We wtorek 23 stycznia odbędzie się  #8 Klub Zasadniczo Dyskusyjny. Temat jest mocny: "Dziecko - sadysta z wyboru? Rzecz o Cyberprzemocy".

Toruńskie podwórka znów wypięknieją

Wszystko za sprawą kolejnej edycji programu koordynowanego przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Do 15 lutego można składać wnioski na zagospodarowanie podwórek Na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu. Do rozdania 150 tysięcy złotych!

Lider Instytutu B61 jednym z Popularyzatorów Nauki 2017!

Jan Świerkowski nagrodzony tytułem “Popularyzator Nauki 2017”w kategorii animator w ramach konkursu organizowanego przezPAP i Ministerstwo Nauki. Kurator i astronom został wyróżnionyza niezwykle kreatywny sposób przybliżania ludziom skomplikowanych zagadnieńastronomicznych i fizycznych.

Licytacje i atrakcje tegorocznego WOŚP w Toruniu

Ostatnie przygotowania do 26. Finału WOŚP trwają w najlepsze, a tymczasem my sprawdzamy, jakie przedmioty zostaną poddane licytacji i kto wystąpi na toruńskiej scenie.

Mija rok od początku rozbudowy szpitala bielańskiego

5 stycznia 2017 roku na budowie szpitalnego miasteczka na toruńskich Bielanach uroczyście wbito pierwszą łopatę. Od tego czasu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym sporo się wydarzyło.

Przyjdź na wspólną wigilię

Na jarmark po prezenty, a na wigilię na wspólne kolędowanie, zabawę i degustację potraw. Chyba każdy z nas dał się już porwać świątecznej atmosferze. W końcu do Bożego Narodzenia pozostało zaledwie kilka dni.

Artysta niekonwencjonalny – Dni Grzegorza Ciechowskiego

Toruń ze szczególnym sentymentem wspomina lidera „Republiki” Grzegorza Ciechowskiego. W końcu to w naszym mieście, w toruńskiej Od Nowie, stawiał pierwsze artystyczne kroki. Przed nami kilka wydarzeń w ramach obchodów Dni Grzegorza Ciechowskiego.