Muzyczno-sportowy weekend w województwie
Fot. Nadesłane

Muzyczno-sportowy weekend w województwie

Grudziądz, Brodnica czy Inowrocław – województwo kujawsko-pomorskie w ramach długiego weekendu zaplanowało wachlarz atrakcji. Nie zabraknie koncertów, pokazów ogniowych czy sportowych emocji , dlatego też już teraz warto zatankować nasze cztery kółka, żeby ruszyć w trasę po regionie.


Koncertowo i muzycznie
Długi weekend to doskonała okazja do tego, by wyruszyć w muzyczne tournée. Pierwszy przystanek warto zrobić w Toruniu, gdzie już dziś o godz. 20.00 poznamy Toruńskie Gwiazdy 2017. Jest to plebiscyt, który wyłania najciekawsze toruńskie zjawiska muzyczne minionego roku. Wieczorny finałowy koncert uświetni występ Patrycji Markowskiej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez prezydenta Michała Zaleskiego odbędzie się na Bulwarze Filadelfijskim. Na laureatów czekają statuetki Flisaka oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Miasta Torunia. Z kolei już jutro od 17.00 na koncertowy wieczór zaprasza Grudziądz. Na scenie pojawią się Mrozu, Cleo oraz William Prestigiacomo. Wszystko to w ramach Dni Grudziądza, na które wstęp jest bezpłatny.

Dla aktywnych
Miłośników słońca, plaży i sportu w najbliższy weekend zaprasza Inowrocław. Już jutro startuje tam turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w ramach VIII Festiwalu Sportów Plażowych. Zapowiada się zacięta rywalizacja i moc sportowych emocji. – Będzie to już 8. edycja Festiwalu Sportów Plażowych w Inowrocławiu – podsumowuje Arkadiusz Fajok, koordynator wydarzenia. – W związku z tym, że motywem przewodnim festiwalu są aktywności plażowe, to będziemy mogli śledzić rywalizację w ramach trzech dyscyplin na piasku – siatkówki, piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Jest to jeden z turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Polski, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na zawodników, którzy się u nas pojawią. Przewidujemy także specjalny camp dla najmłodszych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w piłce ręcznej plażowej. Cały festiwal kończymy w poniedziałek turniejem młodzieżowym.
Z kolei w Brodnicy, 16-18 czerwca, potrwają XVIII Ogólnopolskie Spotkania Cyrkowe. W ramach nich w sobotę będziemy mogli obejrzeć spektakl „Firelandia” w wykonaniu grupy „Be Fire”, która już od wielu lat doskonali swój warsztat. – Grupa tańca z ogniem „Be Fire” istnieje już od 2003 roku, a jej członkowie to przede wszystkim działacze brodnickiej grupy cyrkowej „Bedekus”, która trenuje przy Brodnickim Domu Kultury – opowiada Dominika Dębek z „Be Fire”. – Fragment spektaklu „Firelandia”, w reżyserii Mikołaja Niakasa, który w całości prezentowany był w ramach majowego Festiwalu Debiutantów w Toruniu, pokażemy o godz. 22.00 na fosie zamku krzyżackiego w Brodnicy. Z pewnością nie zabraknie widowiskowych efektów specjalnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.