Usuwanie tatuaży – co musisz o tym wiedzieć?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć pozbyć się swojego tatuażu. Przestarzały wzór, wyblakły kolor? Zmiana upodobań? A może efekt nie jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami? Bez względu na przyczynę, warto dowiedzieć się, jak to zrobić. Wyjaśniamy, które zabiegi przyniosą najlepsze efekty i gdzie możesz wykonać laserowe usuwanie tatuaży w Toruniu. 

Czy można usunąć każdy tatuaż?

Coraz więcej osób decyduje się na ozdobienie ciała przy pomocy tatuażu. A co za tym idzie, rośnie też zapotrzebowanie na usuwanie permanentnych wzorów. Czy jednak można pozbyć się każdego tatuażu? Przede wszystkim, niemożliwe jest usunięcie świeżego malowidła: skóra musi być całkowicie wygojona. Efekt zabiegu zależy również od koloru zastosowanych barwników, a dokładniej:

 • najmniej problemów stwarzają ciemne barwniki (czarne, brązowe, niebieskie, ciemnozielone i zielone),

 • trudniejsze jest usuwanie tatuaży jasnych, kolorowych (pomarańczowych, żółtych, czerwonych) i pastelowych

 • niemożliwe jest pozbycie się białego pigmentu (często stosuje się go do cieniowania).

Im jaśniejsze kolory, tym trudniejsze jest ich trwałe usunięcie. Znaczenie ma też odcień karnacji - przy ciemniejszym fototypie typu 5 i 6 często zabiegi nie są wykonywane.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuaży?

Najpopularniejszym zabiegiem, stosowanym do pozbycia się niechcianych wzorów, jest laserowe usuwanie tatuaży. Na czym ono polega? Wykorzystuje się tu urządzenie laserowe emitujące wiązkę o danej długości fali, która dociera na pożądaną głębokość. Dzięki temu rozprasza i rozbija barwnik na nanocząsteczki. Są one następnie wydalane przez komórki układu odpornościowego, co powoduje stopniowe rozjaśnianie tatuażu. Niezbędne jest wykonanie od kilku do kilkunastu takich sesji. Odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi zazwyczaj 8-10 tygodni.

Przed wykonaniem zabiegu laserowego przeprowadzana jest konsultacja. Miejsce poddawane zabiegowi znieczula się maścią. Po tym światło lasera kieruje się na skórę z tatuażem. Po zabiegu aplikowana jest maść gojąca na skórę, a także opatrunek chroniący. To, jak szybko rozjaśni się tatuaż, zależy także od rodzaju wykorzystanego urządzenia. Jednym z najnowocześniejszych sprzętów jest nanosekundowy laser firmy Alma Lasers

Jakie są przeciwwskazania do usunięcia tatuażu?

Zastanawiasz się nad tym, czy zdecydować się na laserowe usuwanie tatuaży w Toruniu? Jest to metoda uznawana za bezpieczną, jednak i w jej przypadku, istnieją pewne przeciwwskazania. Są to przede wszystkim:

 • infekcje i stany zapalne skóry,

 • cukrzyca,

 • aktywna choroba nowotworowa,

 • skłonność do blizn,

 • łuszczyca w miejscu wykonywania zabiegu,

 • bielactwo,

 • stwardnienie rozsiane,

 • ciąża i laktacja,

 • stosowanie niektórych suplementów i leków (m.in. światłouczulających).

Przed zabiegiem, podczas konsultacji należy poinformować o swoim stanie zdrowia oraz przyjmowanych lekach i innych preparatach.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po laserowym zabiegu usuwania tatuażu skóra jest bardziej wrażliwa. Potrzebuje czasu na regenerację, co wiąże się też z koniecznością wprowadzenia specjalnej pielęgnacji. O tym, jak powinna ona wyglądać, informuje kosmetolog odpowiedzialny za usunięcie tatuażu. Przez 2-3 tygodnie od zabiegu trzeba przestrzegać poniższych zaleceń:

- stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem (SPF 50),

- unikać korzystania z sauny i basenów,

- co 2 dni zmieniać opatrunek (powinien być z przewiewnego materiału),

 -stosować maść gojącą zaleconą przez kosmetologa po zabiegu np. Alantan lub Krem Laser.

W czasie regeneracji warto też chronić skórę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, nie opalać się i stosować do zaleceń podanych przez osobę przeprowadzającą zabieg. Prawidłowe postępowanie ma duże znaczenie dla efektu, jakie przyniesie laserowe usuwanie tatuaży.

Usuwanie tatuaży

Chcesz pozbyć się tatuażu i zastanawiasz się co zrobić, żeby uzyskać jak najlepszy efekt? Postaw na nowoczesne urządzenia laserowe, które precyzyjnie rozbijają barwnik, nie uszkadzając otaczającej skóry. A znajdziesz je w klinice Beauty Medica, gdzie usuwanie tatuaży przeprowadza się przy pomocy lasera firmy Alma Lasers. Wyjątkowa skuteczność oraz zredukowany do minimum czas rekonwalescencji pomogą odzyskać Twojej skórze piękny wygląd. Zapisz się na konsultację i pozbądź się niechcianej pamiątki!

Artykuł sponsorowany

Ściągnij załącznik:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.