Sport

Zarażają pasją do sportu i aktywności fizycznej

Idea Sport to toruńskie stowarzyszenie, które przekonuje, że aktywność fizyczna jest dla każdego i warto w tygodniu przeznaczyć czas na trening. Na wiosnę planuje ono rozszerzyć ofertę swoich zajęć o sekcję lekkiej atletyki. Wszystko po to, żeby rozbudzić apetyt na…

Torunianka na ringu nie ma sobie równych

Po raz pierwszy na boks przyprowadzili ją koledzy z osiedla. Początkowo trenowała w piwnicy, lesie i na boisku. Talent i ciężka praca pozwoliły jej zdobyć między innymi tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata i Akademickiej Mistrzyni Polski. O życiu w rękawicach bokserskich…

Alex Karkosik znów na podium

Alex Karkosik ukończył niedzielny wyścig szóstej rundy serii Euroformula Open na czwartej pozycji, na włoskim torze Monza ponownie stając na podium w kategorii debiutantów. Jedynego Polaka w stawce już w najbliższy weekend czekają kolejne pojedynki. Tym razem w Hiszpanii.

Drony mogą coraz więcej – DroneTech 2nd World Meeting

Po udanym pierwszym DroneTech World Meeting czas na kolejną edycję. 5 i 6 października zainteresowani BSP, czyli bezzałogowymi statkami powietrznymi, będą mogli dowiedzieć się i zobaczyć, jak zmieniają się technologie i jak poszerza obszar wykorzystywania dronów.

Torunianin Daniel Blin imponuje w debiucie w mistrzostwach świata

Zaledwie 15-letni Daniel Blin zaimponował w swoim debiucie w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300. Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji.

Rallycrossowe wyścigi w MotoParku

Będzie jazda na pełnych obrotach – zapowiada się emocjonujący motoryzacyjnie weekend. 6. Runda Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross w sobotę i niedzielę w toruńskim MotoParku. To przedostatnia runda, podczas której wiele się rozstrzygnie.

Nasz zawodnik wyjeździł mistrzostwo Polski PATRONAT

W końcu wywalczył tytuł, na który czekał – mistrzostwo Polski. Toruński 19-letni motocrossowiec Karol Kruszyński zdobył trzy tytuły podczas sierpniowego weekendu na zawodach we Wschowie.

Wyjątkowy szlak dla miłośników dwóch kółek

Prawie półtora tysiąca osób wzięło już w tym roku już udział w rodzinnych rajdach rowerowych w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy na kolejną wyprawę trwają. Warto już teraz zapoznać się, którędy będzie wiodła ponad 20-kilometrowa trasa.

Daniel Blin. Z Torunia do Mistrzostw Świata!

Ma piętnaście lat i wielki potencjał. Bardzo szybko został okrzyknięty nadzieją polskich wyścigów motocyklowych i oczekiwań tych nie zawiódł. Piekielnie szybki „Pocket Rocket” po pierwszym roku zmagań z zawodowej stawce wyścigowej, staje przed kolejnym wyzwaniem. Już w niedzielę, Daniel Blin…