Kultura

Festiwal Wokół alternatywnego rocka

W Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się Festiwal L 36. Wystąpią: AVE (PL), Grooving In Green (UK),Jordan Reyne (NZ), Theatre of Hate (UK).

Koncert Trio Monkey Junk

Kanadyjska grupa Monkey Junk to pochodzące z Ottawy trio.

Wernisaż Japońska kaligrafia

Japończycy uważają się za naród poetów, wrażliwych na piękno przyrody, zdolnych w trafnychsłowach oddać jej subtelną urodę.

Koncert Radek z nową płytą

Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycjeJanusza Radka w zupełnie nowych elektronicznych aranżacjach.

Koncert Czesław ponownie w Toruniu

W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się takżeprzeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu – „Debiut” i „Pop” – oraz dorobek pierwszego zespołuCzesława Mozila – Tesco Value.

Koncert Przybysz bardzo osobista

„Światło nocne” to nowy album Natalii Przybysz, kolejny po znakomitym krążku „Prąd”, który uzyskałastatus Platynowej Płyty.

Kalejdoskop kultury w Dworze Artusa

Tej jesieni w Centrum Kultury „Dwór Artusa” czeka na nas prawdziwy kalejdoskop kultury. Od początku października do końca listopada potrwa tam Forte Artus Festival, podczas którego odbędzie się ponad 20 wydarzeń kulturalnych: koncerty, spotkania, spektakle i wystawy.

Koncert W duecie z córką

Andrzej Sikorowski wystąpi w duecie z córką – Mają Sikorowską, przy wsparciu zespołuinstrumentalnego (gitara, kontrabas, perkusja).

Spotkanie W moim kraju wojna

Małgorzata Niezabitowska – polska dziennikarka, reporterka „Tygodnika Solidarność”,rzeczniczka prasowa rządu Tadeusza Mazowieckiego, zaprezentuje książkę „W moim krajuwojna”

Koncert Śpiewają AC/DC

Moherhead to jedyny w Polsce AC/DC Tribute Band śpiewający utwory Australijczyków wjęzyku polskim.