Mieszkańcy wybrali

Mamy to! Ogłoszono wyniki budżetu partycypacyjnego. Pomysły na wykorzystanie budżetu były bardzo różne. Liczy się to, że są one ważne dla lokalnych społeczności. Dla mieszkańców dzielnic i osób zaangażowanych w poprawę życia w naszym mieście. Dla jednych priorytetem jest jest nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, a dla innych droga dojazdowa. Są to rzeczy, które realnie mają zmienić życie, rzeczy pod którymi podpisały się setki torunian. Łącznie w 2018 roku zrealizowanych zostanie 56 projektów ze 126, które zostały zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego. Ważna jest również nasza aktywność, łącznie oddano 55 tysięcy głosów.


-W głosowaniu najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Czerniewic - niewielkiego osiedla na lewobrzeżu, na którym aktywnym projektodawcom udało się zgromadzić wokół projektów zainteresowanie sąsiadów. Najmniej aktywni byli natomiast mieszkańcy osiedla Staromiejskie, ale tam było wiadomo, że wszystkie projekty zostaną wybrane, ponieważ suma ich wartości nie przekraczała dostępnej puli pieniędzy - mówił dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Paweł Piotrowicz.

 

Słowa dyrektora Piotrowicza podkreślają kolejną ważną sprawę. Mianowicie to, że najmniejsze społeczności potrafią najbardziej się zmobilizować i pokazać, że w grupie siła. To cieszy. Cieszy, to że Toruń jest różnorodny co pokazują również potrzeby konkretnych osiedli. Głosujemy na projekty, które są dla nas ważne. Dostajemy możliwości, by miasto sfinalizowało to, czego realnie brakuje. To już piąty rok budżetu oddanego w ręce mieszkańców i wszystko wskazuje na to, że obie strony, zarówno miasto, jak i mieszkańcy, z tego rozwiązania są zadowoleni. Oby tak dalej! W końcu rozumienie swoich potrzeb to klucz do sukcesu.

Żaneta Lipińska-Patalon

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.