Zarażają pasją do sportu i aktywności fizycznej
Fot. Sławomir Jędrzejewski

Zarażają pasją do sportu i aktywności fizycznej

Idea Sport to toruńskie stowarzyszenie, które przekonuje, że aktywność fizyczna jest dla każdego i warto w tygodniu przeznaczyć czas na trening. Na wiosnę planuje ono rozszerzyć ofertę swoich zajęć o sekcję lekkiej atletyki. Wszystko po to, żeby rozbudzić apetyt na sport w jeszcze większym gronie lokalnej społeczności.

Toruńskie Stowarzyszenie Idea Sport działa w Toruniu już od 2012 roku. Skierowane jest ono do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Tworzą je osoby z pasją, dla których aktywność fizyczna jest nieodzowną częścią codziennej rutyny. – Gram w tenisa już ponad 30 lat. Na początku próbowałem swoich sił jako dziecko w lokalnej szkółce tenisowej, a następnie doskonaliłem swoje umiejętności jako zawodnik w klubie tenisowym – wspomina Daniel Rewucki, jeden z założycieli Stowarzyszenia Idea Sport. – Z tenisem związany jestem niemal przez całe życie i dlatego też podczas studiów wpadłem na pomysł, żeby zrobić kurs instruktorski i zarażać innych pasją do tego sportu. Obecnie przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Tenisowego realizujemy narodowy program upowszechniania tenisa „Tenis-10”, skierowany dla najmłodszych.

Program „Tenis-10” jest częścią wdrażanej przez Międzynarodową Federację Tenisową światowej kampanii „Play and Stay”, której celem jest zachęcenie do gry w tenisa jak największej liczby osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych. – W ramach programu metodyka nauczania, wysokość siatki, długość rakiet i kortu oraz twardość piłek, dostosowane są do możliwości dzieci – zaznacza Daniel Rewucki. – Dzięki temu najmłodsi mogą w krótkim czasie zrobić ogromne postępy w jakości swojej gry. Zauważamy, że w Toruniu jest spore zainteresowanie tenisem zarówno w gronie dzieci, jak i dorosłych. Tenis to sport na całe życie, dlatego też warto spróbować swoich sił na korcie. Dostosowując intensywność treningu do swoich możliwości, w tenisa może grać praktycznie każdy. Piękne w tym sporcie jest to, że na jednym korcie może spotkać się czteroletnie dziecko i jego dziadek.

Nowe propozycje na wiosnę
Choć obecnie Stowarzyszenie Idea Sport skoncentrowane jest przede wszystkim na promowaniu gry w tenisa, to w najbliższych planach ma także utworzenie sekcji lekkiej atletyki. Jej motywem przewodnim będzie przede wszystkim bieganie, a członkowie grupy dowiedzą się więcej nie tylko o zasadach właściwego treningu, ale także odpowiedniej suplementacji. – Na wiosnę planujemy otworzyć sekcję lekkoatletyki, w której przede wszystkim chcielibyśmy się skupić na bieganiu – zdradza Michał Piątkowski z Idea Sport. – Sekcja ta będzie głównie skierowana do najmłodszych, a także tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Myślę, że gołym okiem można zauważyć, że sport ten stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, dlatego też mamy zamiar wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Chcielibyśmy dzielić się swoją wiedzą nie tylko na temat biegania, ale także właściwego odżywiania i regeneracji. Sam biorę udział w kilkunastu imprezach biegowych. To bardzo fajna sprawa, która daje możliwość nie tylko sprawdzenia samego siebie, ale także poznania nowych osób oraz wymiany doświadczeń.

Zapisy na zajęcia w ramach Stowarzyszenia Idea Sport prowadzone są na bieżąco. Kontakt można znaleźć na stronie: ideasport.torun.pl.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.