Wielkie zakończenie sezonu na torze w Głażewie!

To będzie rekordowa runda na torze w Głażewie. Organizatorzy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiegospodziewają się nie tylko rekordowej liczby zawodników, ale będzie to również wielkie wydarzenie pod względem przejechanych okrążeń. Na głażewskim torze odbędzie się bowiem podwójna runda. Zawodnicy pit bike wystartują w sobotę i niedzielę.

 

Wyścigi na tym torze należą nie tylko do bardzo widowiskowych, ale i oczekiwanych przez samych zawodników. Najbliższe wydarzenie to dwudniowa impreza. Z powodu złych warunków atmosferycznych i zalania toru poprzedni termin III rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego został odwołany. W weekend 21 i 22 października odbędą się zaległe wyścigi oraz wielki finał wyłaniający mistrza. Zapowiada się zatem wyjątkowo pod względem frekwencji, jak i walki na torze.

Rywalizacja na wysokim poziomie

- Już jutro rozpoczniemy wielkie, dwudniowe zakończenie sezonu pit bike w wersji off-road. Mogę zdradzić, że ilość zawodników zgłoszonych do zawodów jest naprawdę imponująca, bo to ponad sześćdziesiąt osób. Zawodnicy są również po kolejnych szkoleniach przeprowadzonych przez Marcina Wójcika, jest więc pewien, że poprzeczka znowu zostanie podniesiona – zapowiada organizator zawodów Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. – Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, nie było więc zbyt wielu okazji do jazdy, ale mam nadzieję, że zawodnicy z jeszcze większymi emocjami oczekują tych zawodów. Z dumą obserwujemy rozwój naszych małych gwiazd. Ten weekend i podwójna runda zapewni nam zapewne jeszcze wiele niespodzianek i zmian w tabeli.

Pit bike: dobra zabawa i wyścigi na poziomie

Podczas ostatnich zawodów na linii startowej stawiło się również blisko sześćdziesięciu zawodników, łącznie w sześciu klasach. Udział w rywalizacji biorą również zawodnicy zza wschodniej granicy. Bracia Oleksander i Oleksy Valyavskyy przebojem wdarli się do stawki Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas poprzedniej rundy zawodów. – Tor jest zawsze przygotowany na świetnym poziomie, a same zawody to wspaniały klimat i organizacja. Nie możemy doczekać się niedzieli, mamy nadzieję, że będzie piękna pogoda i kolejny raz będziemy mogli sprawdzić się u boku świetnych zawodników startujących w mistrzostwach. Zapraszamy do startu i do kibicowania – mówi Oleksander Valyavskyy, zwycięzca II rundy zawodów w kategorii Open.

Przypominamy, że Bud-Rem Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country wyłonią mistrza województwa kujawsko-pomorskiego 2017. Zawody to cztery rundy, wszystkie rozgrywane na torze offroadowym w Głażewie. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w kategoriach: smyk 8-12 lat, kadet od 8 do 14 lat, junior od 11 do 16 lat, pit ladies od 13 lat, pro od 17 lat, open od 15 lat. Udział w zawodach mogą brać zawodnicy z całego kraju.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wielki finał Pit Country

Bud-Rem Stal Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Country

III runda – 21 października, start wyścigów 12.00
IV runda – 22 października, start wyścigów 12.00
Tor Głażewo, k. Unisławia, wstęp wolny

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.