Republika Marzeń czyli zlot fanów zespołu

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia wszystkich fanów Republiki zapraszamy na Dzień Białej Flagi. W klubie Od Nowa świętować będą fani legendarnego zespołu. To już piętnasta edycja zlotu!


Po raz piętnasty odbędzie się coroczny ogólnopolski zlot fanów Republiki, Dzień Białej Flagi.-Republika Marzeń, oficjalny fanklub Republiki, jest organizatorem DBF-u od 2009 roku, kiedy to przejęliśmy tradycję tych spotkań od Jerzego Tolaka, legendarnego managera Republiki i Obywatela GC. Wtedy wydawało nam się, że porywamy się na coś, co jest ponad nasze możliwości. Tegoroczna impreza jednak napawa nas już dumą - mówi współodpowiedzialny za organizację wydarzenia w tym roku Daniel Fabrykiewicz. - Odbędzie się ona nie, jak dotąd, na małej, ale na dużej scenie klubu Od Nowa w Toruniu. A na niej pojawi się między innymi Tomek Lipiński z zespołem.
W tym roku tematem spotkania fanów jest: Warszawa. -Ma to oczywisty związek  z ukazaniem się w zeszłym roku albumu WARSAW Mony Mur – wyjaśnia współorganizująca DBF Iwona Pękala. – Z ogromną radością zapowiadamy koncert Mony Mur, która w Od Nowie zaprezentuje wraz z muzykami całą płytę. Album nagrany został 25 lat temu w Polsce, we współpracy z Grzegorzem Ciechowskim, który wyprodukował całość. Płyta nie ukazała się wtedy jednak i przyszło nam czekać ćwierć wieku. Teraz usłyszymy ją na żywo.

Troje organizatorów przypomina także anegdotyczny pierwszy koncert Republiki w warszawskim klubie Remont, który zagrała wraz z Brygadą Kryzys i który okraszony został specjalnymi wypiekami cukierniczymi z dodatkiem marihuany. Obecność Tomka Lipińskiego w tym roku była więc oczywista.  To nie jedyne gwiazdy tegorocznego zlotu. Organizatorzy przyzwyczaili już swoją publiczność, zjeżdżającą specjalnie na to wydarzenie z całej Polski, a nawet spoza jej granic, do tego, że Dzień Białej Flagi wypełniony jest niespodziankami i obecnością znakomitych gości. Swój występ zapowiedział zespół Bruno Schulz. -Na scenie zobaczymy także perkusistę Republiki, Sławka Ciesielskiego z zespołem Eurazja– współorganizator zlotu Krzysztof Roman z zadowoleniem wyjaśnia:  -Zawsze jest to dla nas dreszcz emocji i wielka radość móc posłuchać bębnów Sławka.

W Od Nowie nie zabraknie oczywiście członków zespołu: Zbyszka, Pawła, Leszka i Sławka. Pojawią się obaj menagerowie Republiki, jej pierwszy fotograf Mirosław Stępniak, Małgorzata Potocka i córka Grzegorza Weronika... -Grzegorz przyciągał do siebie wspaniałych ludzi, oni teraz nam towarzyszą w trakcie naszego biało-czarnego święta, nie sposób wyliczyć wszystkich. Bardzo ważne dla nas są spotkania fanowskie, niektórzy z nas widują się tylko ten jeden raz w roku. Towarzyszy nam muzyka Republiki, biel, czerń, mądre słowa tekstów Grzegorza i fantastyczne wspomnienia tych co go znali. To tu właśnie można naładować akumulatory biało-czarną energią na cały rok – podsumowują Fabrykiewicz, Roman i Pękala.

Spotkaniu towarzyszyć będzie także wystawa Fabryki Sztuk „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”, miejsce będzie miała premiera płyty „Dzień Białej Flagi 2016”. W związku z zapowiadanym wydaniem pierwszej pełnej biografii zespołu pojawi się także jej autor, Leszek Gnoiński, który opowie o książce. Nie lada gratką dla kolekcjonerów może okazać się aukcja samochodu, który należał do Ciechowskiego, jest to Merkury Sable z 1996 roku, z wyjątkową grafiką wykonaną przez fana, który kupił wóz od Grzegorza.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Białej Flagi
23.04.2016, godz. 18:00
Od Nowa, ul. Gagarina 36
Wstęp: 50/60 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.