Zostań żużlowcem! Klub Sportowy Toruń SA i MX Otopit Toruń ogłaszają nabór

Szansa przed młodymi fanami czarnego sportu. Żużlowi eksperci przeprowadzają selekcję dla dzieci i młodzieży. Organizatorem naboru są Klub Sportowy Toruń SA i MX Otopit Toruń.

PLAKAT 2021Ilość kandydatów, która dostanie szansę zaprezentowania się na toruńskiej Motoarenie jest ograniczona i będzie to maksymalnie 50 osób. By dostać się do selekcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, po czym nastąpi weryfikacja oraz drugi etap rekrutacji.

Jaki jest kandydat idealny? O to zapytaliśmy trenera toruńskiego Klubu, Tomasza Bajerskiego. -Nie ma reguły, każdy ma szansę zostać żużlowcem. Oczywiście, jeśli kandydat miał kontakt wcześniej z motocyklem, nie boi się szybkiej jazdy, interesuje się żużlem lub ogólnie motorsportem to są to rzeczy na plus. Czasem jest jednak i tak, że wsadzamy kogoś pierwszy raz na motocykl i okazuje się, że odkrywamy talent. Jeżeli chodzi o predyspozycje to na pewno w tym sporcie na korzyść zawodnika przemawia niski wzrost i drobna budowa ciała, ale to można stwierdzić na podstawie cech rodziców.

Co czeka kandydata, który dostanie się do szkółki żużlowej? - Bardzo duża ilość treningów od wiosny do jesieni i zimowe przygotowania przedsezonowe. Jeżeli okaże się, że adept jest wystarczająco szybki, stanie do licencji składającej się z jazdy indywidualnej na czas i testów teoretycznych - opowiada Bajerski.

Współorganizatorem naboru jest toruński klub MX Otopit Toruń, organizator zawodów na minimotocyklach pit bike. - Nasi zawodnicy startują od 8 roku życia na torach asfaltowych i w terenie. Posiadają licencje zawodnicze, znają zasady panujące na torach, bardzo dużo trenują, są nauczeni ciężkiej pracy. Minimotocykle pit bike w swoim zamyśle mają być wstępem i trampoliną do innych dyscyplin. Dzięki temu, że jest to sport niskobudżetowy, jest też bardziej dostępny dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie jest bardzo uniwersalny i pozwala się sprawdzić na różnych nawierzchniach. Myślę, że kolaboracja z toruńskim klubem będzie strzałem w dziesiątkę - podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

- Moim zdaniem jest to świetna inicjatywa, która pomoże nam szkolić toruńską młodzież w bardzo szerokim zakresie - mówi Radosław Smyk, trener przygotowania fizycznego toruńskich żużlowców. - Najbliższy nabór będzie przeprowadzony w sposób bardzo profesjonalny i kompleksowy. Chcemy, aby potencjalni adepci byli sprawdzeni na wszystkich płaszczyznach. Ja będę odpowiedzialny za przeprowadzenie testów sprawnościowych oraz wprowadzenie kandydata do “Narodowej Bazy Talentów”. Nastąpi to na podstawie wyników za następujące ćwiczenia: zwis na drążku, bieg na 50 metrów, bieg na 600, 800 oraz 1000 metrów. Dodatkowo kandydaci będą wykonywać “brzuszki” i “przysiady” - rezultat to maksymalna ilość powtórzeń w ciągu minuty.

Nabór odbędzie się 13 marca 2021 roku. Rozpocznie się o godzinie 9:00, po rozgrzewce odbędą się testy sprawnościowe, po przerwie zaś trener Bajerski przeprowadzi teoretyczny wstęp do jazdy na motocyklu żużlowym. Po tym etapie kandydaci sprawdzą się na torze. Dzieci poniżej 8 roku życia prezentować będą się tylko na minimotocyklach. Na miejsce należy zabrać strój motocyklowy oraz motocykl na którym kandydat trenuje na co dzień - o ile takowy posiada.

Zgloszenia:https://otopit.pl/nabor/

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.