Ferie w centrum nauki

Udostępnieniem nowej wystawy „Wmiksuj się!” rozpoczynają się 16 stycznia ferie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Centrum nauki przygotowało również ofertę specjalnych warsztatów połączoną ze zwiedzaniem interaktywnych wystaw.


Wystawa muzyczna „Wmiksuj się!” to „dziecko” Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ekspozycja w atrakcyjny sposób prezentuje zagadnienia z fizyki dźwięków. – Zwiedzający będą mogli przekonać się na własnych zębach, „słuchając” przy ich pomocy muzyki, że dźwięk rozchodzi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Na wystawie znajdują się eksponaty poświęcone tworzeniu muzyki i jej miksowaniu. Będzie można między innymi sprawdzić siłę swego głosu a także przetworzyć go cyfrowo. Ekspozycję uzupełniają stanowiska poświęcone podstawowym zagadnieniom fizyki dźwięków, takim jak powstawanie fal stojących w dzwonach rurowych czy badanie poziomu hałasu.

We wtorki Centrum zaprasza na zajęcia „Pascal wyciska”. Podczas warsztatów zostanie wykorzystane prawa Pascala  do konstrukcji prostych maszyn hydraulicznych Środy są zarezerwowane dla świata 3D. Podczas warsztatów „ABC (W) 3D” będzie można dowiedzieć się czym jest przestrzeń trójwymiarowa, gdzie znajduje zastosowanie oraz jak ją stworzyć. W trakcie czwartkowych warsztatów „Wszystko gra” uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami z zakresu akustyki poprzez tworzenie prostych instrumentów muzycznych. Na zajęciach będzie można: krzyczeć, piszczeć i wydawać dźwięki dowolnej wysokości. Uczestnicy stworzą proste instrumenty dęte i perkusyjne.  

Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego substancje występują w różnych stanach skupienia i co ma na to wpływ to warto wybrać się na piątkowe warsztaty "Skup się". W soboty Młyn Wiedzy "otwiera" ćwierkającą restaurację. Warsztat to okazja do pogłębienia wiedzy o ptakach, ich różnorodności, zwyczajach i preferencjach pokarmowych. W ramach zajęć zostanie skomponowana odpowiednia mieszanka nasion oraz powstaną karmniki wykonane samodzielnie przez uczestników. W niedziele w centrum nauki będzie rozbrzmiewała "eko muzyka". Na zajęciach animatorzy pokażą jak wyczarować muzykę z materiałów, które najczęściej wyrzucamy.


W okresie ferii (19-31 stycznia 2016 r.) w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać z oferty „1+2” lub „2+1”. W pierwszym przypadku wizyta w centrum nauki rozpocznie się od godzinnego warsztatu (o godz. 9:00), a następnie przez dwie godziny będzie można zwiedzać wystawy CNMW. W ofercie „2+1” najpierw przez dwie godziny będą dostępne ekspozycje, a wizyta zakończy się godzinnymi zajęciami warsztatowymi. Samodzielne warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00 i 11:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00 i 14:00.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.