Włochy w Toruniu - w restauracji Staremetropolis

Lato zbliża się wielkimi krokami, a nam zaczynają się marzyć podróże. Toruń należy do miast najchętniej odwiedzanych przez Polaków. To tu znajdują się najwspanialsze przykłady średniowiecznej architektury, ujęte na światowej liście UNESCO. Znakomite zabytki to jednak nie wszystko, Toruń może poszczycić się także świetną włoską kuchnią. Smak włoskiej pizzy w restauracji Stare Metropolis zachwyci nawet najbardziej wybrednego konesera smaków Italii!

Bajkowy Toruń

Toruń odwiedzany jest każdego roku przez wielkie rzesze turystów. Przybywają najczęściej z miast i wiosek Polski, ale także z odległych zakątków wszystkich kontynentów. Gród Kopernika kojarzy się wszystkim głównie z piernikami.  Korzenny smak tych słodkości doceniają smakosze z całego świata, lukrowane serduszka i czekoladowe katarzynki to znak rozpoznawczy Torunia. Przybywając tutaj, warto zostać na parę dni, tak by spokojnie móc zwiedzić muzea i nasycić się pięknem tego miejsca. Trzeba wspomnieć, że miasto szczególnie czarująco wygląda wieczorem, gdy brukowane ulice oświetlane są latarniami. Spacer po zmroku bulwarem filadelfijskim jest pełen uroku, można wtedy podziwiać iluminację grubych murów i chłonąć tajemniczą atmosferę Grodu Kopernika.

Co zobaczyć w Toruniu?

Wycieczkę po Toruniu należy rozpocząć od pomnika Mikołaja Kopernika. Wielki postument tego sławnego polskiego astronoma stoi przed Ratuszem Staromiejskim, to ulubione miejsce spotkań torunian. Stąd blisko jest na bulwar wiślany, do ruin zamku krzyżackiego, czy np. do gotyckiej, olbrzymiej katedry Świętych Janów.

Na Rynku Staromiejskim znajduje się wiele stoisk z pamiątkami. Najlepszym prezentem dla bliskich będą jednak słodkie pierniki. Możemy je kupić gotowe, lub zrobimy je własnoręcznie w Żywym Muzeum Piernika. Dla spragnionych wiedzy o wszechświecie, wspaniałym przystankiem w zwiedzaniu będzie Planetarium. Można oglądać tu fantastyczne projekcje, przybliżające tajemnice kosmosu.

Toruń- gdzie zjeść?

Każdy, kto odwiedził kiedyś Gród Mikołaja Kopernika, szybko poznał się na jego świetnej kuchni. Można powiedzieć, że Toruń ma coś wspólnego z Włochami. Miasto może poszczycić się własną Krzywą Wieżą, która kojarzy się z tą najsłynniejszą, włoską— znajdującą się w Pizie, ale to nie jedyne podobieństwo! W powietrzu unosi się aromat znakomitej pizzy. Podążając za nim, dotrzemy do Stare Metropolis, restauracji mieszczącej się na ul. Łaziennej i Podmurnej. Znajdziemy tu miłą obsługę i bardzo gościnne wnętrza. Czas spędzony tutaj będzie niezapomniany, tak jak smak serwowanych potraw kuchni włoskiej i polskiej!

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.