Poszukiwany/poszukiwana – czyli o miłości od zaraz!

Początkowo miał to być tylko projekt realizowany w ramach zaliczenia przedmiotu na UMK. W krótkim czasie okazało się jednak, że akcja Student Szuka Żony to odpowiedź na potrzeby studentów i skuteczna alternatywa na znalezienie drugiej połówki.

-Popularność projektu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, odzew ze strony studentów był natychmiastowy – przyznaje Magda Zając, inicjatorka akcji. –Łącznie otrzymałyśmy 204 zgłoszenia. Utwierdziło nas to tylko w przekonaniu, że brakowało tego typu społecznej inicjatywy w naszym lokalnym środowisku. Cieszymy się też, że niektórzy studenci podzielili się z nami wrażeniami z umówionych spotkań. Wiemy, że nasz projekt zaowocował już pierwszą parą, a 12 osób jest ze sobą w stałym kontakcie. Jak się okazuje najwięcej studentów, którzy zgłosili się do projektu, studiuje: pedagogikę, prawo, turystykę i rekreację, zarządzanie, finanse i rachunkowość, informatykę oraz matematykę. Ponadto dominujące grono zainteresowanych osób oscylowało w przedziale wiekowym 21-23 lata. W trakcie wypełniania ankiet studenci byli pytani o swoje pasje, wyznawane wartości, oczekiwania wobec drugiej połówki. Wszystko po to, by zwiększyć szanse na zalezienie tej jedynej/tego jedynego.  -Samo przeżycie randki w ciemno było ekscytujące i  ponadto wiem, że poznałam wartościowego człowieka – to opinia jednej z uczestniczek projektu. –Chciałyśmy znaleźć alternatywę dla studentów, którzy do tej pory szukali miłości, poprzez portale internetowe i różne aplikacje – wyjaśnia Magda Zając. -Poprzez analizę przygotowanych, przez nas ankiet starałyśmy się, w jak największym stopniu dopasować do siebie zgłaszające się do nas osoby. Naszym głównym założeniem było stworzyć możliwość poznania się i nawiązania interesujących znajomości – cieszę się, że ten cel został zrealizowany.

Kolejna edycja projektu
Wobec tego, że pierwsza edycja projektu Student Szuka Żony cieszyła się sporą popularnością -inicjatorki akcji, zapowiadają że nie zamierzają spocząć na laurach. Aktualnie planowane jest powtórzenie przedsięwzięcia, które nie będzie skierowane już tylko do studentów. - W związku z tym, że dostałyśmy też dużo zapytań  o możliwość wzięcia udziału w akcji osób spoza uczelni – postanowiłyśmy coś z tym zrobić i poszerzyć grono uczestników – zdradza Magda Zając. -Obecnie zgłosiłyśmy nasz projekt do ogólnopolskiego konkursu o nazwie „Zwolnieni z Teorii”. Mamy nadzieję, że pozwoli to nam dalej rozwijać podjętą inicjatywę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już wkrótce, uruchomiona zostanie strona internetowa projektu. Ponadto podejmiemy się organizacji spotkań eksperckich i warsztatów, na których miłość zostanie pokazana, jako zjawisko wielowymiarowe. Chcemy też, żeby w Toruniu odbyły się dwie imprezy tematyczne. Mogę zdradzić, że podczas jednej z nich uczestnicy wyruszą „Biegiem po miłość” – dodaje.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.