Z kartą Moja Starówk@ warto ruszyć na zakupy
Fot. Dominika Lipińska

Z kartą Moja Starówk@ warto ruszyć na zakupy

Karta rabatowa programu lojalnościowego Moja Starówk@ to gwarancja udanych zakupów ze zniżkami. Do kawiarni, restauracji czy do sklepu – z rabatem zawsze przyjemniej. Lista miejsc, do których od początku października możemy wybrać się z kartą, przekroczyła już 50. Dołączają kolejni zainteresowani przedsiębiorcy.

Karta rabatowa programu lojalnościowego Moja Starówk@ upoważnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek w ponad 50 punktach zlokalizowanych na Starym Mieście. To kolejny pomysł, żeby przyciągnąć zarówno torunian, jak i osoby spoza miasta do odwiedzania urokliwej starówki, spędzania na niej czasu, odwiedzania tamtejszych sklepów i punktów gastronomicznych. Ale nie tylko takich miejsc. Na liście partnerów figuruje także klub, hotel, galeria sztuki czy kancelaria adwokacka.    

Wielkim orędownikiem programu lojalnościowego, a przede wszystkim zwolennikiem przywrócenia ruchu klientów na starówce był od początku przedsiębiorca Maciej Karczewski, którego aż trzy punkty – optometrie znalazły się na liście partnerów. – Już kilka lat temu w ramach programu Restart zastanawialiśmy się, jak przyciągnąć mieszkańców na starówkę. Budowane poza Starym Miastem markety i galerie handlowe zabierają klientów z serca miasta. Stąd pomysł mieszkańców i przedsiębiorców na program lojalnościowy – mówi Maciej Karczewski. Program lojalnościowy koordynuje Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Maciej Karczewski: – Doceniamy to, że jesteśmy traktowani podmiotowo, po partnersku. Priorytetem jest zwiększenie frekwencji w centrum. Pobudzenie starówki to wspólny interes urzędu miasta i przedsiębiorców. Mam nadzieję, że program przyniesie efekty.

Sława Chudzińska z najstarszej na rynku, bo istniejącej od 27 lat, prywatnej księgarni „Hobbit”, przyznaje, że od początku akcji karty pobrało wiele osób. Właścicielka popiera każdą akcję, która przyciąga klientów. Na zniżki możemy także liczyć w CSW, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki czy w Dworze Artusa. – Posiadacze karty mogą na wszystkie wydarzenia kupić bilet ulgowy. A na nasze publikacje, czyli na książkę dla dzieci, folder i album o Dworze Artusa, obowiązuje zniżka 50 procent. Największym zainteresowaniem cieszy się u nas Karta Absolwenta, na drugim miejscu jest Moja Starówk@, a na ostatnim Karta Dużej Rodziny – mówi Łukasz Wudarski, dyrektor artystyczny Dworu Artusa.     

Darmowe karty można odbierać u wszystkich partnerów programu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich punktach. Pilotażowy pomysł jest unikatowy w skali kraju. Na razie obowiązywał będzie do końca września przyszłego roku.

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.