Studenckie święto
Fot. Lena Pracka

Studenckie święto

Od wczoraj torunianie doświadczają na własnej skórze, czym jest prawdziwy cyrk na kółkach! A to za sprawą kolejnej edycji Juwenaliów UMK, która w tym roku odbywa się w cyrkowych klimatach. Muzyczny miks gatunków muzycznych na scenie sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak co roku w maju toruńscy studenci wyczekiwali nadchodzącej trzydniowej imprezy, która zapowiadała się jako najbardziej kolorowe Juwenalia w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika! I się doczekali. Juwenalia UMK 2017 wczoraj opanowały uniwersytecki kampus i pozostaną tam do soboty. Tegoroczna impreza odbywa się w radosnym klimacie cyrkowych szaleństw. – Przygotujcie się na triduum pełnych niezapomnianych wrażeń, najgłośniejszych koncertów, najbardziej zwariowanych konkursów oraz zapierających dech w piersiach akrobacji wszelakich – zapowiadają organizatorzy, czyli Samorząd Studencki UMK.

Zmiany na scenie klubowej
W tym roku można spodziewać się kilku zmian. Obejmują one między innymi scenę klubową, która od 2010 roku gwarantuje studentom dawkę dobrej muzyki na świeżym powietrzu. Zmieni się czas zabawy. Niestety będzie ona trwała tylko jeden dzień, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – zmiany obejmują również miejsce. Scena muzyki klubowej przeniesie się do studenckiego klubu Od Nowa, co oznacza, że w zabawie nie przeszkodzi niekorzystna pogoda. Kolejną dobrą wiadomością są artyści, wśród których znalazł się DJ Mike G oraz męskie soundsystemowe trio: Dwa Sławy i DJ Paragraph 51. Start już dzisiaj, 19 maja, o godzinie 21.00 w Od Nowie.

Co słychać na dużej scenie?
Tegoroczna scena koncertowa kipi od nowości, choć oczywiście nie zamierzano odkrywać koła na nowo i zmieniać konwencji znanej od lat. Czwartek był dniem hip-hopu. Publiczność bawiła się do muzyki Kieru, KaeN, Kękę i Tede. – Na czwartek czekałyśmy najbardziej! Tego dnia był świetny line up, prawdziwe gwiazdy hip-hopu – cieszą się dwie studentki, Karolina i Agnieszka. Piątek zapowiada się jako najbardziej szalony dzień imprezy. – To dzień, w którym puszczają wszelkie hamulce i skład artystyczny będzie równie odjechany – opowiadają studenci z samorządu.
Publikę rozgrzeje zespół tworzący muzykę SKA, Bomba Kaloryczna, po czym stery przejmie Nocny Kochanek, charyzmatyczny metalowy zespół wyróżniający się zabawnymi, ironicznymi tekstami. I na tym koniec ciężkich brzmień, ponieważ trzecim zespołem tego dnia jest disco polowy zespół MIG, a zaraz po nim na scenę wchodzą Poparzeni Kawą Trzy.
Największe gwiazdy są zachowane na ostatni dzień. Trzy pierwsze gwiazdy to Factor S, Chór S’N’G i Cugowscy. Szczególnie wyczekiwany wydaje się być ostatni występ. Wtedy na scenie zagości zespół Łąki Łan tworzący wybuchową mieszankę muzyki funk i punk. – Na co dzień studiuję w Bydgoszczy, ale tego dnia przyjadę do Torunia. Spodziewam się świetnej zabawy, bo Łąki Łan robi energiczną i dobrą muzykę. Myślę, że podoba się ona wielu ludziom, nawet tym z innych klimatów muzycznych – mówi Justyna, studentka budownictwa z Bydgoszczy.

Juwenalia to nie tylko muzyka. To przede wszystkim święto studentów, które obfituje w różne wydarzenia kulturalne, konkursy i odbywa się w atmosferze radości i studenckiej wspólnoty. Organizatorzy jeszcze nie zdradzili, jakie atrakcje czekają na uczestników zabawy, ale dla niektórych jest to drugorzędna sprawa. – Prawdę mówiąc, najbardziej czekam na spędzenie czasu z przyjaciółmi i na poznanie nowych ludzi. Podczas Juwenaliów wszyscy wydają się być bardziej otwarci i skorzy do wspólnej rozmowy i zabawy. Oczywiście czekam też na organizowane atrakcje. Bez nich nie byłoby całego wydarzenia! – mówi Justyna.

Lena Paracka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.