Kolarki z Torunia znowu pokazały klasę
Karolina Perekitko zdobywczyni złotego medalu Fot. Nadesłane

Kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń wracają z mistrzostw w Pruszkowie z trzynastoma medalami! Sześć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki składają się na dorobek „Fitnessek”. – To historyczny moment w dziejach klubu, TKK Pacific nigdy przedtem nie zdobywał medali na torze w rywalizacji kobiet – cieszy się Leszek Szyszkowski.

Od wtorku do niedzieli na welodromie w Pruszkowie trwały mistrzostwa Polski w kategorii elita. Ekipę TKK Pacific Toruń do „złotych żniw” poprowadziły olimpijki Edyta Jasińska i Natalia Pamela Rutkowska oraz Patrycja Dąbrowska i Karolina Perekitko. Dwie najbardziej doświadczone torówki Edyta i Natalia były motorem napędowym drużyny na 4000 m, która wywalczyła pierwszy, historyczny i od razu złoty medal dla Pacifiku. W finale team w składzie: Jasińska, Rutkowska, Dąbrowska i Perekitko, doścignęły ekipę Stali Iglotex Ocetix Grudziądz i sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski.

To było znakomite otwarcie „worka z medalami”. W następnych konkurencjach sypnęło kolejnymi sukcesami. I tak chronologicznie, w konkurencji scratch (wyścig na 15 km z finiszem na „kreskę”) srebro zdobyła Natalia Rutkowska, a brąz Patrycja Dąbrowska. W wyścigu indywidualnym na 3000 m na dochodzenie zwyciężyła Edyta Jasińska, przed Rutkowską. Wyścig punktowy również padł łupem Jasińskiej, a Rutkowska zajęła trzecie miejsce. Konkurencją, która zadebiutowała w programie mistrzostw był wyścig eliminacyjny (eliminator, ostatni zawodnik po dwóch rundach odpada). Pierwszą mistrzynią Polski została Natalia Rutkowska, a na trzecim stopniu podium stanęła Jasińska. Najtrudniejszą konkurencją kolarską rozgrywaną przez 2 dni jest Omnium, (kolarski wielobój, w którego skład wchodzi 6 różnych konkurencji - Scratch ; Wyścig Eliminacyjny ; 3000 m na dochodzenie ; 500 m ze startu zatrzymanego , 250 m ze startu lotnego oraz Wyścig punktowy, wygrywa zawodniczka która zgromadzi łącznie najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach) triumfowała Edyta Jasińska, wyprzedzając Rutkowską. Medalowy festiwal torunianek zakończyły w madisonie (wyścig parami). Tu najlepsze okazały się olimpijki z Rio – Rutkowska i Jasińska, a srebrny medal zdobyła Patrycja Dąbrowska w duecie z Karoliną Karasiewicz (BOGO Szczecin).

- Nasz występ w Pruszkowie to wielka, radosna niespodzianka – podsumowuje Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. – Po cichu liczyłem na sukces drużyny na 4000 m, prowadzonej przez Edytę i Natalię. To jest pierwszy historyczny medal dla klubu Pacific w mistrzostwach Polski elity kobiet. Wcześniej żadna z naszych pań nie stała na podium w konkurencjach torowych. Dziewczyny tak się pozytywnie nakręciły, że rozbiły bank i zdobyły w sumie trzynaście medali. To niesamowity sukces toruńskiego kolarstwa i przypieczętowanie jakże udanego sezonu olimpijskiego! Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować naszym liderkom – Edycie Jasińskiej i Natalii Rutkowskiej, które po starcie w Rio de Janeiro zdobyły się na jeszcze jeden wysiłek i tak pięknie udekorowały klubowy skarbiec medalami.

Toruńskie medale w Mistrzostwach Polski w Pruszkowie:
13 – tyle medali zdobył toruński zespół na MP w Pruszkowie: 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe
6 – tyle medali zdobyła Edyta Jasińska: 5 złotych, 1 brązowy
7 – tyle medali zdobyła Natalia Rutkowska: 3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy
3 – tyle medali zdobyła Patrycja Dąbrowska: złoty, srebrny i brązowy
1 – medal zdobyła Karolina Perekitko – złoty; to jej trzecie złoto w tym sezonie (MP juniorek Świdnica; Górskie MP Wysowa Zdrój; drużynowo na 4000 m MP elita)