Chwyć za pióro i pisz – konkurs literacki „Wyjustowani”
Fot. Sławomir Jędrzejewski

Chwyć za pióro i pisz – konkurs literacki „Wyjustowani”

Kto ma lekkie pióro, skrzętnie ukrywa swoją twórczość literacką w szufladzie, może się w końcu ujawnić. Studenci z Edytorskiego Koła Naukowego Wydziału Filologicznego UMK zachęcają do wzięcia udziału w konkursie literackim. Z wybranych utworów powstanie profesjonalna antologia.   

Antologia wypromuje talenty

Dla debiutantów i nie tylko. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w „Wyjustowanych”? Napisać jedno opowiadanie albo do maksymalnie pięciu wierszy. Można przesłać obydwie formy literackie. Wybrane zostaną najciekawsze, najbardziej oryginalne utwory. Konkurs ma rangę ogólnopolską. Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku od 15 do 30 lat.

– W przypadku opowiadania trzeba się zmieścić w objętości nieprzekraczającej 15 tysięcy znaków ze spacjami. Zależy nam na wypromowaniu jak największej liczby utalentowanych autorów. Chcemy zadbać o wysoki poziom antologii, żeby była to również wizytówka naszych umiejętności i wiedzy edytorskiej. Sami zajmiemy się redakcją i korektą publikowanych tekstów – mówi Patryk Chłopek z Edytorskiego Koła Naukowego „Wyjustowani” Wydziału Filologicznego UMK.

Tematyka dowolna

Konkurs jest adresowany zarówno do osób po debiucie, jak i tych, których utwory jeszcze nigdy nie były drukowane i upublicznione. Patryk Chłopek: – W wielu konkursach literackich mogą brać udział wyłącznie debiutanci. My chcemy promować także tych, którzy debiut mają już za sobą, ale z jakiegoś powodu nie zostali dostrzeżeni.

Jakie jeszcze są regulaminowe obostrzenia konkursu? Nadesłane teksty nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane i nagradzane. Muszą być napisane po polsku. Tematyka utworów jest całkowicie dowolna. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe. Publikacją antologii zajmie się Wydawnictwo Naukowe UMK.

Teksty należy przesłać na adres: //Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 listopada, zostało więc jeszcze trochę czasu na napisanie własnego utworu literackiego lub przejrzenie swojego skrzętnie ukrywanego dorobku.   

 

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.