Odważne decyzje – owocują

Jest to jedna z tych sytuacji, które wraz z upływem czasu wywierają na nas coraz większe wrażenie. Mam na myśli otwierający drugi dzień HRPP Festival 2016 set Bartka „Bratka” Wójcika, wspieranego przez muzycznych przyjaciół.

W jednej z wypowiedzi artysta tak o tym opowiedział: „zagrać premierę swojej płyty „From the Book of Shadows” – będącej tribute albumem „Book of Shadows” Zakka Wylde'a – jest dla mnie spełnieniem marzeń. Zrobić to z takimi muzykami, jak mój mistrz Jacek Krzaklewski, Gienek Loska, Mark Olbrich czy Gabriel Fleszar – nie umniejszając roli Rysia Wilka, Juniora, Kasi Miernik oraz Mariusza Cholewy – na tej konkretnej toruńskiej scenie to bardzo duże przeżycie”. Co najważniejsze, wydaje się że publiczność w pełni podziela odczucia Bartka Wójcika, o czym świadczą nadal napływające komentarze. Jako organizator festiwalu mogę jedynie dodać, że nie da się umniejszyć roli, jaką w premierze płyty „Bratka” odegrali: Kasia Miernik i powracający na scenę po pięcioletniej przerwie Mariusz Cholewa. Myślę, że w przyszłości jeszcze wielokrotnie o nich usłyszymy. Mam nadzieję, że również w kontekście ich kolejnych koncertów w Hard Rock Pubie Pamela. Kasia Miernik jest dowodem na to, jak wiele w artystycznym rozwoju mogą dać odważne decyzje. Zapewne pierwszą z nich był wyjazd do Londynu, gdzie studiując w LCCM (London Centre of Contemporary Music), przewartościowała swoje podejście do muzyki. Jak sama opowiada: „wiedza, doświadczenie i pomoc znakomitych muzyków bardzo otworzyły mi oczy i uszy. Dało mi to nowe spojrzenie, takie trochę bardziej „światowe”. Dzięki uczelni zetknęła się z tak ciekawymi osobowościami jak: Camelle Hinds, Julian Burdock, Patrick Cotton, Gary B. Poole, Ernie McKone, Sid Gauld. Tak to wspomina: „To świetni muzycy, producenci, wykładowcy... genialni, mądrzy ludzie, którzy oferują znacznie większe wsparcie niż godzina zajęć w tygodniu”. Drugą z istotnych decyzji, jaką bohaterka tej opowieści podjęła po powrocie do kraju, była przeprowadzka do Krakowa. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Grand Prix i nagroda publiczności zdobyte z zespołem Levi na festiwalu Galicja Blues Festival 2013 oraz pierwsze miejsce na festiwalu Pulavian Blues Festival 2014. Kolejny zespół z Kasią w składzie to grupa Wicked Heads. Niemniej utytułowana: Grand Prix i nagroda publiczności Galicja Blues Festival 2014, pierwsze miejsce na Bluesroads Festival 2015, pierwsze miejsce w konkursie Megafon Radia Kraków 2015. Warto więc podejmować nowe wyzwania.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.