Wybieg na Szerokiej

Przed nami kolejne świętowanie na Starówce. Tym razem wielka feta odbędzie się w samym sercu Torunia. Na tapecie dwie ulice: Szeroka i Królowej Jadwigi. Tym razem zupełnie nowy pomysł na świętowanie, jak dla mnie bardzo trafiony. Toruńskie centrum zamieni się bowiem w wybieg mody.

Najważniejszy w tego typu przedsięwzięciach jest klucz. Tu kluczem jest to, co mamy na Szerokiej na co dzień. Butiki, drogerie, sklepy z dodatkami. Tym ulica Szeroka żyje. A jeżeli święto ma być wspólną pracą przedsiębiorców, którzy tu funkcjonują, czemu nie? Sama idea świętowania ulic na Starym Mieście jest ciekawa. To kolejne atrakcje, które przyciągają turystów i mieszkańców, ale przede wszystkim integracja przedsiębiorców i mieszkańców. To ich święto, do którego zapraszają nas wszystkich. Dają od siebie to, co mogą zaoferować. Angażują się, budują coś razem. To bardzo ważne. Na co dzień nie zawsze jest czas, żeby dbać o relacje i „sąsiedzkie” kontakty. Nawet jeśli święto jest raz w roku, warto.
Wielkie modowe święto rozpocznie się o godz. 16.00 w sobotę. Myślę, że warto wybrać się na Szeroką i zobaczyć ten spektakl. Może będzie to argument, by odkryć to miejsce na nowo? Z zupełnie innej perspektywy? Może będzie to idealna okazja, żeby odwiedzić ulubione miejsca, w których dawno nie byliśmy? „Toronto” patronuje temu wydarzeniu i na pewno nas nie zabraknie. Tymczasem w tym wydaniu prezentujemy modne oblicze Starówki, z Robertem Karlewskim sprawdzamy stylizacje torunian, trendy na jesień i odwiedzamy ważne miejsca gastronomiczne. Państwa również zapraszamy na spacer po toruńskiej Starówce!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.