Budujcie wreszcie tę dwupasmówkę!!!

Ostatnio bardzo często jeżdżę służbowo do Bydgoszczy, o różnych porach, z wieloma osobami lub sam, ot praca. Za każdym razem wkurzam się niesamowicie, na stratę czasu i nerwów w drodze autem. Próbowałem pociągiem, ale wtedy muszę przejechać nie tylko cały Toruń, to jeszcze potem całą Bydgoszcz.

Choć akurat transport szynowy powoli w Bydzi się poprawia. Wyremontowane dworce, platforma przesiadkowa pociąg-tramwaj, Bydgoszcz Wschód, tramwaj na Fordon, to bez wątpienie świetne pomysły na nowoczesną komunikację. Oj... kiedy patrzę na połataną i ze starymi szynami pośród bruku Szosę Chełmińską, na cuchnące perony dworca Toruń Miasto to nie da się ukryć, że zaczynają nam sąsiedzi infrastrukturalnie nas wyprzedzać. Marzy mi się, aby pomiędzy naszymi miastami co kilkanaście minut kursowały szybkie szynobusy, taka kolejka jak w Trójmieście. Ile czasu by to zaoszczędziło, można w takim pojeździe popracować, poczytać, a nie bezsensownie przepalać paliwo, jadąc 50 km/h kolejno przez Przysiek, Górsk czy Czarnowo. Plany na taką kolej wciąż się jakoś nie realizują, bo nie mamy metropolii. Nie wiem, czy politycy zgodnie i jednogłośnie kiedykolwiek ją zaakceptują, czasem myślę, że im na tych sporach zwyczajnie zależy. Dzielenie, wieczne spory i głupie konflikty, zawsze wychodziły nam Polakom najlepiej. Chyba nasi politycy nie potrafią inaczej. Ale ludzie tu mieszkający, MY WSZYSCY, już dawno tę metropolię wybraliśmy i ją budujemy, Toruń rośnie na zachód, Bydzia na wschód. Bez głupich uprzedzeń, bez zawistnej propagandy, ale po sąsiedzku i po ludzku. Teraz Wam – drodzy politycy pozostało tylko nam w tym nie przeszkadzać. No i jeszcze wybudujcie nam dwupasmową drogę w każdym kierunku, szyny i poślijcie nimi tramwaj co kwadrans. Reszta stanie się bez Was, zupełnie naturalnie i zupełnie sama!!! Tylko, co wtedy Wy – Politycy będziecie mieli robić...

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.