Kocie piękności na wystawie

Krótko-, długowłose i te z praktycznie niewidoczną sierścią – w Toruniu po raz kolejny zagości Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zobaczymy około 200 mruczących piękności, w tym bardzo rzadko spotykane rasy. Zaprezentują się hodowcy z Polski, również z naszego miasta, oraz z zagranicy.Podobno psiarze są bardziej towarzyscy i ekstrawertyczni, a kociarze kreatywni i nietuzinkowi – bez względu na to, ile w tym prawdy, na wystawę kotów mogą wybrać się miłośnicy wszystkich domowych czworonogów.

Do Torunia zawitają polscy oraz zagraniczni hodowcy. Ci drudzy głównie z krajów ościennych – Rosji, Kaliningradu, Litwy i Estonii. Będzie można zobaczyć między innymi koty brytyjskie krótko- i długowłose, maine coony, norweskie leśne, bengalskie, abisyńskie, perskie, ocicat, egipskie mau, rosyjskie niebieskie i sfinksy. Pojawią się również niezwykle rzadkie rasy. Będzie okazja, żeby podziwiać jeszcze inną rasę, niespotykaną na ośmiu pozostałych międzynarodowych wystawach w naszym kraju – koty egipskie mau. Zaprezentuje je toruński hodowca. Krzysztof Wycichowski hoduje koty od 24 lat – wspomniane egipskie i rosyjskie niebieskie. Komu polecić te rasy? – Wszystkim tym, którzy chcą mieć w domu kolejne dziecko – śmieje się Krzysztof Wycichowski, wiceprezes Stowarzyszenia Hodowców Kotów i dodaje: – Trzeba pamiętać, żeby hodować zwierzęta z miłości do nich, a nie dla pieniędzy.  

Czy zainteresowanie posiadaniem kotów rośnie? Zdecydowanie tak. Powód? – Koty są dużo mniej czasochłonne niż psy. W dzisiejszych czasach, kiedy właściciele są zapracowani, chcąc posiadać zwierzę w domu, coraz częściej wybieramy kota. Niezależny charakter, brak konieczności wyprowadzania na spacer to jedne z zalet tych czworonogów – wymienia – mówi Cezary Springer, prezes Stowarzyszenia Hodowców Kotów, które organizuje wydarzenie.

 
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, która w Toruniu odbywa się dwa razy w roku – w lutym i we wrześniu – to okazja do zakupu wysokiej jakości karm, akcesoriów do zabawy czy pielęgnacji kotów. Dla najmłodszych zaplanowano animacje – „kocie” malowanie twarzy, tworzenie kotów z balonów, zajęcia plastyczne oczywiście z kotem jako motywem przewodnim.  To również doskonała okazja do rozmów z hodowcami. Jeśli marzy nam się domownik w postaci miauczącego stworzenia, doświadczeni hodowcy ukierunkują zainteresowanych, podpowiedzą, jaką rasę wybrać.  
 
Kogo interesuje kocia natura i pochodzenie ras, na pewno powinien odwiedzić wystawę. Może niejednego zaskoczyć fakt, że sfinksy wcale nie pochodzą z Egiptu, ale pojawiły się przypadkiem w miocie kotów krótkowłosych w kanadyjskim Toronto, a norweskie koty leśne podobno towarzyszyły kiedyś wikingom. Koty nie tylko spadają na cztery łapy, ale mają ciekawą historię.
   
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
10 i 11.02.2018
Zespół Szkół nr 16
ul. Dziewulskiego 2 Toruń

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.