Światła na Toruń!

Wielokrotnie nagradzany, przyciągający tłumy mieszkańców i turystów festiwal nie nudzi się, nie wyczerpuje formuły, wciąż zaskakuje. W czym tkwi jego sukces?

Według mnie w prostocie założenia. Jeżeli mielibyśmy bawić się w skojarzenia, pewnie na hasło Toruń większość osób zobaczy widok Starówki nocą. Podświetlone budynki, wyjątkowy klimat. Światło i architektura. Na tym samym opiera się Skyway. Dzięki iluminacjom nie tylko możemy jeszcze raz, z innej perspektywy spojrzeć na otaczają nas architekturę, nie tylko możemy odwiedzić dobrze znane nam miejsca. Możemy odkrywać Toruń na nowo. Znajdujemy argument, żeby wyjść z domu, by spędzić ciekawy wieczór, mimo że rano trzeba wstać do pracy. Spotykamy się, zachwycamy, zapraszamy gości. Chwalimy się naszym miastem. Miastem, które prawdopodobnie w tym tygodniu będzie miało najwięcej w całym roku odwiedzin na stronach internetowych, które będzie na tapecie serwisów społecznościowych i mediów w całym kraju. Promocyjny sukces. Od samego początku, czyli od 2009 roku, kiedy po raz pierwszy światła projektorów zostały skierowane na toruńskie zabytki. Festiwal ewoluuje, z roku na rok zmienia się, ale i zachowuje sztandarowe punkty programu. Miasto coraz lepiej przygotowuje się logistycznie. Zapewnia parkingi już na obrzeżach miasta, zabezpiecza odpowiednio teren. Takie przedsięwzięcie to ogromne wyzwania. To prawdziwa fala osób, która przewija się przez stosunkowo niewielki obszar Starego Miasta. Czy wyjdziemy z tego obronną ręką? Pierwsze dni festiwalu upłynęły spokojnie, ale prawdziwe tłumy dopiero przed nami. W weekend dodatkowo widowiskowe pokazy lotnicze na Bulwarach. Będzie się działo! I niech się dzieje. Jako patron medialny tegorocznej edycji z podwójną radością zapraszamy na Starówkę oraz oddajemy w Państwa ręce wydanie poświęcone temu wydarzeniu. Podczas festiwalu również będzie można zdobyć „Toronto” zarówno dziś, jak i w sobotę. Kolportaż startuje o godz. 20.00.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.