Zapraszamy na ucztę teatralną!

Już w najbliższy weekend (29.09 – 01.10) spektakl na podstawie słynnej sztuki Paula Barza zagości na deskach Teatru Muzycznego. Zapraszamy na ucztę teatralną!

„Kolacja na cztery ręce” to wystawiana na deskach teatrów w całej Europie, sztuka autorstwa niemieckiego muzykologa Paula Barza. Jej akcja opiera się na fikcyjnym spotkaniu kompozytorów Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha w 1747 roku w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Bach – kantor w lipskim kościele, żyjący w nędzy geniusz, Haendel – sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów. Obaj przekonani o słuszności swojej drogi życiowej. Obaj genialni, choć ich muzyka różni się w swoim charakterze i przesłaniu. Nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli o sobie wszystko. To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki.

Haendel, Bach przy jednym stole, wykwintne jedzenie, wspaniała muzyka i tajemnicza postać Schmidta, przyjaciela, demiurga, złego

Reżyseria: Paweł Okoński

Obsada: Paweł Okoński, Jerzy Mularczyk, Wojciech Ziembolewski

Spektakl powstał we współprodukcji z Teatrem Komedii we Wrocławiu.

 

Spektakle (Rynek Nowomiejski 28): 29 września, g. 19:00 (PREMIERA); 30 września, g. 19:00 oraz 1 października, g. 18:00

Rezerwacja i sprzedaż biletów: http://teatrmuzyczny.torun.pl/rezerwacja-i-sprzedaz/

Biuro Obsługi Widza i kasa czynna od pon. do pt. w godzinach 10:00 – 17:00 na ul. Kopernika 4 oraz na godzinę przed spektaklem na Rynku Nowomiejskim 28 (również w weekendy)

Zapraszamy do Teatru Muzycznego!

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.