Oddają scenę młodym zespołom
Fot. Wojciech Zillmann

Oddają scenę młodym zespołom

- Udział brały bardzo różne zespoły. Tak naprawdę nie liczyliśmy, że znajdzie się miejsce dla projektu hiphopowego. Ku naszemu zaskoczeniu jesteśmy już po nagraniu klipu do naszego utworu – opowiada Krzysztof Kozłowski „Kozioł” z zespołu „WIP/W imię prawdy”.

 


 „Scena jest Wasza” to cykl wakacyjnych koncertów, do których zapraszani są młodzi wykonawcy z Torunia i okolic. Jurorami w tym plebiscycie będą internauci. Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów, dostanie od Toruńskiej Agendy Kulturalnej nagrodę w postaci nagrania profesjonalnego teledysku. Poszukiwane są osoby, które wiedzą, że taka nagroda byłaby właśnie dla nich, które są w stanie zagrać ciekawy, godzinny koncert. Organizatorzy zapewniają do dyspozycji technikę sceniczną, nagłośnienie, oświetlenie, profesjonalnego akustyka. – Szukamy muzyków, którzy świadomi są swojej twórczości, którzy potrafią się przez tę muzykę wyrazić.  Grają w garażach, mają swoje piosenki lub grają covery. Szukamy ludzi, którzy funkcjonują w ramach zespołów, muzyczne grupy z pomysłem na przyszłość. Teledysk również jest przygotowany w bardzo profesjonalny sposób, więc jest to coś, co będzie cieszyć słuchaczy przez długie lata – opowiada Przemysław Draheim z TAK-u.

W ramach projektu „Scena jest Wasza” wystąpiło już kilkadziesiąt zespołów oraz soliści. Widzowie mogli zobaczyć bardzo duży przekrój gatunkowy. Dwa lata temu wygrali panowie z zespołu Storytellers, którzy grają na gitarach elektrycznych. – Postanowiliśmy wziąć udział w „Scena jest Wasza”, ponieważ wiedzieliśmy, że dzięki konkursowi możemy wiele zyskać. Sam teledysk to trwała nagroda, która zostanie na lata, będąc wizytówką zespołu. W tym miejscu docenione musi zostać wsparcie publiczności, dzięki której udało nam się zwyciężyć – dziękujemy! – opowiadają członkowie zespołu Storytellers.

Ubiegłoroczni zwycięzcy z „WIP”, zafascynowani starymi brzmieniami, sami wybrali miejsca, w których miał powstawać teledysk. Miały być one związane z kulturą hiphopową. – Wszystko było zorganizowane bardzo profesjonalnie, chociaż na początku mieliśmy obawy. Na wszystko mieliśmy jeden dzień zdjęciowy, podczas którego zjeździliśmy cały Toruń. Wieczorem byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni – wspomina Krzysztof Kozłowski.

Okazuje się, że w Toruniu jest bardzo dużo talentów muzycznych. – Zachęcamy wszystkich, którzy nie mają odwagi, aby zaprezentować się publicznie, do przełamania strachu i wystąpienia na scenie. Przykładem jest chociażby zespół „WIP”, który wygrał w ubiegłym roku – zachęca Przemysław Draheim. Najważniejszą sprawą są chęci. Jeżeli człowiek coś robi z serca i się do tego przykłada, to cała reszta przychodzi z czasem sama. Trzeba dążyć do swoich celów. Nie można rezygnować z marzeń, które mogą wydawać się nie osiągalne. Ważni są również rodzina i znajomi, którzy zawsze wspierają.

„Scena jest Wasza” funkcjonuje podczas wakacji: od końca czerwca do końca sierpnia. Zgłaszać się można cały czas, jednak jeżeli chodzi o wybór terminów, obowiązuje zasada: kto pierwszy – ten lepszy.

Karolina Owsiannikow
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.