Halloween w Toruniu. Sprawdź, gdzie odbędą się straszne imprezki
Grande Coffee przygotowane już na Halloween fot. Mateusz Patalon

Halloween w Toruniu. Sprawdź, gdzie odbędą się straszne imprezki

Słodycze albo psikus, świecące dynie, ociekające lukrową krwią słodycze, przekąski rodem z horroru. Tak wygląda celebracja najbardziej amerykańskiego święta znanego chyba na całym świecie. Poważnie podchodzą do niego tylko chyba przeciwnicy. A miłośnicy dobrej zabawy, potrafią każdą okazję przekuć w temat przewodni.

 

Przeciwnicy amerykańskiej tradycji zwykle w kontrze mają naszą polską tradycję związaną z dniem Wszystkich Świętych. I nic bardziej mylnego. Halloween nie zastępuje naszych obrzędów. Odbywa się nawet innego dnia, bo 31 października. Jeżeli do waszych drzwi zapukają więc w sobotę dzieci i powiedzą „Słodycze, albo psikus”, bądźcie wyrozumiali, pewnie zafascynowali się ciekawą historią na lekcji języka angielskiego. A od kilku lat faktycznie coraz więcej młodych przebierańców z Torunia puka od domu do domu.

Dzień dyni w Moose
Jeżeli chcecie zapewnić atrakcje dzieciom wpadajcie na Rynek Nowomiejski. Kawiarnia przygotowała zabawę dla całych rodzin. Będą konkursy, wycinanie lampionów i nagrody za najlepsze przebranie. „Halloween and Pumpkin Day” to doskonała zabawa, na którą koniecznie musicie się wcześniej zapisać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Minimalny wiek dziecka uczestniczącego w zabawie to trzy i pół roku.
31.10.2015, godz. 18:00 Moose Cafe Food&Wine, Rynek Nowomiejski 4, tel. 502 606 133

Rowerowe Halloween
Aktywny pomysł na spędzenie nocy duchów jest Nocna Jazda, która tym razem przebiegać będzie w atmosferze halloweenowej. Trasa będzie, na Zamek Bierzgłowski, a następnie przez okoliczne miejscowości okryte tajemnicą i tak, aż do Barbarki. - Jest to kolejna, trzecia edycja Nocnej Jazdy. Tym razem jednak postanowiliśmy połączyć tą imprezę z wieczorem halloweenowym i dlatego wymyśleliśmy specjalną trasę z niespodziankami. Dodatkowo zachęcamy uczestników do przebrania z motywami, nawiązującymi do święta – opowiada organizator Paweł Kuliński.
Trasa będzie liczyć około 55-60 kilometrów. Tempo przejazdu będzie naprawdę spokojne.
31.10.2015, godz. 18:00, nowy most (ławki- przy Pacyfiku) lub 18.30 pętla autobusowa na Wrzosach

Strasznie na ekranie
Na Maraton Halloween zaprasza Cinema-City w Centrum Handlowym Plaza. Tytuły wybrali sami widzowie. Z listy proponowanych filmów widzowie toruńscy będą mogli zobaczyć: „Anioła śmierci”, „Coś za nami chodzi”, „Ostatni egzorcyzm część II” oraz „Kolekcjoner” i „Sinister”.
31.10.2015, godz. 21:00, Cinema City Plaza, bilety: 26 / 29 złotych

Muzyka z dreszczykiem
Na imprezę filmowo – muzyczną zaprasza Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Podczas piątkowego wieczoru w Sali Wielkiej Dworu Artura usłyszymy motywy muzyczne z filmów: „Dracula” W. Kilara, „Lśnienia”, „Hannibala”, „Egzorcysty”, „Halloween”, czy serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Koncert „Klasyka horroru” to autorski projekt Krzysztofa Dobosiewicza i już cieszy się ogromną popularnością w Finlandii oraz coraz większą w Polsce. Na naszej scenie zabrzmią arcydzieła muzyki z filmowych horrorów. 
30.10, godz. 18:00 Muzyka z horrorów, Dwór Artusa, bilety 40/50 zł

Halloween pod lupą
Dla dzieci oraz dorosłych wiele niespodzianek przygotowało również Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które 30 października po raz drugi zamieni się w „Straszny Młyn”. W ostatni piątek października w Młynie Wiedzy odbędzie się naukowo-zabawowo-edukacyjne Halloween. W programie imprezy przewidziane są: „W poszukiwaniu zaginionej mumii”, „Laboratorium strachu” oraz „Śledztwo w zaświatach”. – Jedną z atrakcji będzie również foto budka, w której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie. Przygotowaliśmy specjalną serię warsztatów i gier edukacyjnych. Obalimy mity i zdemaskujemy fałszerzy dowodów „paranormalnych” zjawisk. Odkryjemy ofiary, zabójców i czyścicieli w środowisku – opowiada Marcin Centkowski, z Młyna Wiedzy.
30.10. 2015, godz. 18:00, „Straszny Młyn 2”, Młyn Wiedzy, konieczna rezerwacja.

Karolina Owsiannikow
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.