Świąteczne koncerty

Nastał czas świątecznych koncertów. To, że temat wraca co roku o tej porze, nie oznacza, że jest sztampowy. Wprost przeciwnie. Tego typu wydarzenia potrafią sporo wnieść artystycznie. Tak było w ostatni w tym roku – koncertowy poniedziałek w Hard Rock Pubie Pamela.

Na klubowej scenie wystąpił wraz ze swoim zespołem Łukasz Gorczyca. Grupa cenionego polskiego basisty tym razem zagrała w składzie: Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Krzysztof Chruściel (śpiew), Tomek Dominik (perkusja), Tomek Drachus (instrumenty klawiszowe) i Kuba Szturm (gitara). Muzycy w dwóch setach przedstawili materiał pochodzący ze specjalnego wydania płyty „Gorczyca i Przyjaciele”. Oprócz znanych z rozgłośni radiowych utworów „Luxury hotel”, ”Samba na słowa” czy „I still love you (Everyday)” nie zabrakło świątecznych akcentów takich jak np. piosenka „Rozpakuj mnie”. Artyści wykonali również utwór „Kosmiczny Horyzont”, będący wizytówką nowego projektu firmowanego przez Łukasza Gorczycę, noszącego trochę przewrotną nazwę Piosenki do Tańca. Podobnie jak na płycie, zaśpiewała go utalentowana toruńska wokalistka – Sylwia Kwasiborska. Koncert ten można więc uznać za debiut sceniczny projektu Piosenki do Tańca. Dla nas szczególnie interesującego, ponieważ współtworzonego przez toruńskich artystów: Sylwię Kwasiborską i Igora Nowickiego. Jak doszło do tej współpracy? Oddajmy głos Igorowi Nowickiemu: „Do studia nagrań Made For Music jechałem lekko zaniepokojony – nigdy wcześniej nie miałem okazji tam nagrywać. To miała być także pierwsza okazja do współpracy z Łukaszem Gorczycą. Na szczęście już na miejscu wszelkie obawy ustąpiły. Studio okazało się być miejscem niezwykle przyjaznym, głównie dzięki Pawłowi Pękalskiemu – niezwykle sympatycznemu, otwartemu i profesjonalnemu realizatorowi. Z Łukaszem spotkaliśmy się kilka razy, ale – tak jak wspomniałem – nigdy nie pracowaliśmy razem. Także i w tym przypadku bardzo szybko okazało się, że błyskawicznie znaleźliśmy wspólny język. Samo nagranie było prawdziwą przyjemnością. To duża frajda dołożyć kilka dźwięków do zgrabnej, dobrze napisanej piosenki”. Kolejną okazję, aby ocenić, co wynika z tej współpracy, będziecie Państwo mieli w czasie toruńskiego Koncertu Sylwestrowego na Rynku Staromiejskim.

Darek Kowalski

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.