Forum to realne decyzje dla polskiej gospodarki
Fot. Anna Wojciulewicz

Forum to realne decyzje dla polskiej gospodarki

Świat biznesu i polityki pod jednych dachem. Przed nami XXIII edycja Forum Gospodarczego. Welconomy Forum in Torun to jeden z największych spotkań ekonomicznych w Polsce. Miejsce rozmowy, dialogu i realnych deklaracji.

 


Na potwierdzenie informacja o trzech listach intencyjnych, które mają zostać podpisane podczas tegorocznego forum. Strategicznym dokumentem będzie list dotyczący budowy fabryki autobusów Green Bus & Coach we Włocławku. Będzie to druga tego typu inwestycja w regionie w ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki której ma powstać 2 tys. nowych miejsc pracy. Kolejne inicjatywy dotyczyć będą powstania klastra polsko-ukraińskiego oraz zacieśnienia stosunków gospodarczych Polski i Chin. -Takie wydarzenie jak Welconomy Forum in Toruń to idealne miejsce do inicjowania współpracy gospodarczej. W tym roku oprócz spotkań świata polityki, biznesu i nauki Toruń będzie miejscem rozpoczęcia inicjatyw mających na celu wzmocnienie polskiej gospodarki. Podpisane listy intencyjne będą miały niezwykle istotny wpływ nie tylko na rozwój regionu, ale będą istotnym impulsem dla całej polskiej gospodarki - mówi dr  Jacek Janiszewski przewodniczący rady programowej stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”, które jest organizatorem wydarzenia.
Tegoroczna edycja Forum szczególny nacisk położy na innowacyjność w gospodarce i nauce oraz na współpracę między tymi dziedzinami. Rozmowy i dyskusje na temat nowych technologii będą podzielone na poszczególne branże gospodarki: energetykę, rolnictwo, handel krajowy i międzynarodowy, budownictwo, obronność, zdrowie. Innowacyjności nie zabraknie również w blokach tematycznych poświęconych dziedzinom społecznym i naukom humanistycznym.

Goście Welconomy Forum

Oczywiście podczas tegorocznego wydarzenia nie zabranie znamienitych gości. Sesje poprowadzą prof. Jerzy Buzek oraz prof. dr hab. Andrzej Tretyn. Udział w wydarzeniu potwierdzili również wicepremier Jarosław Gowin, minister Jerzy Kwieciński, minister Marek Zagórski, minister Ryszard Zarudzki, minister Witold Kołodziejski, minister Katarzyna Kacperczyk, wojewoda kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa kujawsko - pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, minister Artur Balazs, minister Adam Tański, minister Andrzej Halicki, Ryszard Petru.

Tematyka Welconomy jest bardzo bogata, obejmująca wiele ważnych obszarów. Oprócz przewodniej innowacyjności będzie ona dotyczyć m.in.: sytuacji ekonomiczno-politycznej na arenie międzynarodowej, technologii IT, administracji, gospodarki, medycyny, spraw społecznych, bankowości, spraw społecznych, ochrony środowiska, rolnictwa czy przemysłu zbrojeniowego. Od skutecznego realizowania projektów innowacyjnych w przedsiębiorstwach, bezpieczeństwa energetycznego, roli instytucji finansowych, wartości małych i średnich przedsiębiorczości, przez przyszłość wsi i rolnictwa w naszym kraju, otoczenie biznesowe współczesnego sportu, po tematy nieco lżejsze, aczkolwiek znaczące: mężczyzna współczesny – wojownik, barbarzyńca czy ofiara. Z roku na rok widać coraz większe ożywienie dyskutantów. – Intensywniejsze i bardziej efektywne stają się rozmowy kuluarowe, spotkania biznesowe, to okazje do nawiązywania nowych kontaktów – zaznacza Jakub Janiszewski. PR menedżer Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”. – Od 3 lat obserwujemy coraz więcej zainteresowanych w wieku 25-35 lat. To są młodzi przedsiębiorcy, którzy podczas forum mają czasem niepowtarzalną okazję zabrania głosu w dyskusji i bezpośredniego zadania pytań, w nurtujących ich kwestiach, prezesom dużych, renomowanych firm.

Uczestnictwo w panelach tematycznych jest bezpłatne. Wystarczy skontaktować się z pracownikami Stowarzyszenia „Współpraca i Integracja” (56 655 58 16, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i zgłosić chęć uczestnictwa w określonym panelu, bowiem ilość miejsc jest ograniczona, choćby wielkością sal. Płatny jest natomiast udział w Welconomy (posiłki, noclegi, materiały konferencyjne oraz różne formy promocji). Szczegóły dotyczące paneli tematycznych na stronie www.forumgospodarcze.pl.  

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od organizatora, wiemy że liczba uczestników forum w tym roku już przewyższyła zeszłoroczną frekwencję o około trzydzieści procent.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Welconomy Forum in Torun
7 i 8 marca 2016
Hotelu Copernicus
www.forumgospodarcze.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.