Weź paszport i wędruj po regionie
fot. Sławomir Jędrzejewski

Weź paszport i wędruj po regionie

„Paszport Turystyczny” to mały przewodnik, z którym możemy zwiedzać nasz region. To podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach ciekawych miejsc. Paszport zachęca także do tworzenia własnych propozycji wycieczek.

Do rezerwatu Jeziorka Kozie na „pływające wyspy” w Borach Tucholskich, tajnego centrum dowodzenia w Tryszczynie, żeby zobaczyć mamuta w JuraParku, na przeprawę promową do Nieszawy – nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile ciekawych miejsc jest w pobliżu – atrakcyjnych pod względem historycznym, świetnych na wyprawy rowerowe czy kajaki. Możemy je poznać bliżej. W tym roku od połowy lipca realizowana jest 6. edycja „Paszportu Turystycznego”, realizowana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.

Województw pełne ciekawych zakątków

W „Paszporcie” znajdziemy opisy wartych zobaczenia miejsc, które układają się w podróżnicze konstelacje – odwiedzając jedno z miast, możemy przy okazji wybrać się do istniejących w jego sąsiedztwie. „Paszport” może stanowić przewodnik po Kujawsko-Pomorskiem. Dowiemy się, że w Wymysłowie w Borach Tucholskich są ślady Indian, że Górzno jest idealnym miejscem dla poszukiwaczy skarbów – to polska stolica geocachingu – międzynarodowej zabawy, polegającej na szukaniu specjalnych skrytek za pomocą odbiornika GPS, a w Koronowie można pokonać najwyższy w Europie most kolei wąskotorowej.

Stwórz własną konstelację

Z „Paszportem” wiąże się konkurs. – Wystarczy zebrać pieczątki z czterech różnych miejsc opisanych w miniprzewodniku i przesłać do nas kupon konkursowy. Kupony już do nas docierają i to nie tylko z naszego województwa, ale również ze Śląska czy Zachodniopomorskiego. Nagrodami są vouchery pobytowe, koszulki i torby „Konstelacji”, regionalne upominki – mówi Karolina Drużyńska z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. – Na Facebooku mieszkańcy dzielą się z nami kolejnymi stworzonymi przez nich samych konstelacjami interesujących miejsc.

W „Paszporcie” znajdziemy także informacje o najważniejszych wydarzeniach w regionie – z nimi również można atrakcyjnie łączyć wędrowanie. Dodatkowe, bieżące informacje o tym, co ciekawego dzieje się w województwie znajdziemy na stronie www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel. Tam tez można pobrać „Paszport Turystyczny”.

„Paszporty” w Toruniu można odbierać w Ośrodku Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim oraz w Muzeum Toruńskiego Piernika przy Strumykowej. Są bezpłatne.   

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.