Śniadanie w towarzystwie natury

Zdrowa żywność, koce i trawa – już jutro po raz 10. odbędzie się piknik ekologiczny, czyli “Śniadanie na trawie”. Tym razem na miejsce spotkania wybrano Bulwar Filadelfijski. Wszystko po to, by w symboliczny sposób wyrazić troskę o przyjazną, atrakcyjną i zadbaną przestrzeń publiczną.

Wspólne piknikowanie w centrum Torunia to już tradycja. “Śniadanie na trawie” to zarówno dobra okazja do tego, żeby skorzystać z rodzinnego relaksu, jak i poznać specyfikę otaczającej przyrody. –Cieszymy się ogromnie z tego, że 10. rocznicę “Śniadania na trawie” możemy świętować równocześnie z tak ważnymi przedsięwzięciami, jak: Światowy Dzień Środowiska, Rok Rzeki Wisły czy Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego – przyznaje Dominika Urzędowska z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. – Co roku naszym głównym celem jest przeciwstawianie się degradacji środowiska. Mamy na myśli przede wszystkim masową wycinkę drzew, zarówno na terenie Puszczy Białowieskiej, jak i całej Polski. “Śniadanie na trawie” jest pozytywną manifestacją przeciwko temu, co dzieje się obecnie z otaczającą nas przyrodą. Wspólnie wyrażamy troskę o przyjazne, atrakcyjne i zielone miejsca w przestrzeni publicznej. Pragniemy czystych i zadbanych trawników, by służyły one rekreacji i wypoczynkowi. Hasło przewodnie Światowego Dnia Ochrony Środowiska brzmi „W kierunku natury” i właśnie ono będzie motywem przewodnim wydarzenia.

Atrakcje dla każdego
“Śniadanie na trawie” to nie tylko konsumpcja smacznego posiłku, ale przede wszystkim wachlarz atrakcji, które przewidzieli na ten dzień organizatorzy. Wśród nich nie zabraknie treningu jogi, warsztatów tanecznych, koncertów czy zabaw z animatorami. – Wielokrotnie spotykaliśmy się z opinią, że tak naprawdę wydarzenie samo w sobie jest sporą atrakcją i nie potrzebuje towarzyszących mu wydarzeń – opowiada Dominika Urzędowska. – Możliwość odpoczynku w przyjaznej przestrzeni jest dla wielu mieszkańców skuteczną odskocznią od codziennych obowiązków. Różnorodnych atrakcji też jednak nie zabraknie i jak co roku przygotowaliśmy dla uczestników naszego pikniku kilka niespodzianek. Tym razem będzie to koncert Julii Marcell, laureatki nagrody Grzegorza Ciechowskiego, która przez kilka lat mieszkała w Toruniu. Dzięki temu skupiamy się na promowaniu artystów związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Ponadto zapraszamy również na koncert Wojciecha Młynarskiego oraz zachęcamy do udziału w licznych warsztatach, związanych z ochroną środowiska, przyrodą i świadomą konsumpcją.
“Śniadaniu na trawie” towarzyszyć będzie jarmark żywności naturalnej i rękodzieła. Wydarzenie potrwa od 9.00 do 21.00, a od godz. 10.00 do 15.00 odbywać będą się zajęcia i warsztaty poprowadzone przez toruńskie firmy, instytucje i organizacje pozarządowe.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.