Lśniące mieszkanie na Wielkanoc
Porządki to zawsze wyzwanie. Samodzielne czy z pomocą - decyzja należy do nas. Na zdjęciu Monika Dejnecka Fot. Joanna Wojno-Wolska

Lśniące mieszkanie na Wielkanoc

Nie tylko jajka, zajączki i wielkanocne specjały są dla nas ważne. Tradycyjnie bez generalnych porządków w mieszkaniu święta obyć się nie mogą. I choć zazwyczaj chcemy uporać się z nimi sami, nie zawsze wystarcza czasu na przedświąteczne porządki. Czy ktoś może nas w nich wyręczyć?

Goście jadą, a tu jeszcze mazurki, baby, malowanie jajek, no i… domowe porządki. Żeby kolejne święta nie kojarzyły się tylko z nieprzyjemnym stresem, że nie zdążymy wszystkiego ogarnąć sami, warto pomyśleć o wsparciu. Dlaczego nie skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Lśniące mieszkanie i dom

Elżbieta Gromelska, właścicielka Lady Cleaning, zdradza, że w okresach przedświątecznych z pomocy w porządkach korzystamy coraz częściej. Potrzebujemy wsparcia głównie w myciu okien, ale również w ogarnianiu całego mieszkania. – Inaczej traktujemy dom czy mieszkanie, w którym sprzątamy cyklicznie, a inaczej, jeśli jednorazowo. W drugim przypadku trwa ono oczywiście dłużej – porządkowanie domu zajmuje jednemu pracownikowi około 8-10 godzin, zaś 60-metrowego mieszkania to około 6 godzin pracy – mówi Elżbieta Gromelska. Zwykle najbardziej newralgicznymi miejscami do wyczyszczenia są piekarnik i fugi, które rzadko traktujemy detergentami podczas rutynowych porządków. Właścicielka Lady Cleaning podkreśla również, że już dawno minęły czasy, kiedy czuliśmy wyrzuty sumienia, że nie radzimy sobie z porządkami sami. Dziś nie trzeba również dużej zasobności portfela, żeby stać nas było na firmę sprzątającą.

Walka z plamami

Podczas sprzątania mieszkania oprócz walki z kurzem, szorowaniem, polerowaniem, dochodzi wojowanie z plamami i zabrudzeniami na materiałach. Często próby samodzielnego odplamiania kończą się utrwaleniem zabrudzeń. Dlatego ostatnią deską ratunku pozostaje pralnia. – Czyścimy między innymi narzuty, koce, pokrowce materaców, kanap czy foteli, jeśli klient może je zdjąć i do nas dostarczyć. Odświeżymy również firany i zasłony, które są siedliskiem nie tylko roztoczy kurzu, ale również innych alergenów. Mieszkańcy przynoszą nam dywany i wykładziny zarówno do czyszczenia, jak i usuwania odzwierzęcych zapachów – mówi Rafał Stypułkowski, właściciel firmy Ekopral. Żeby przedłużyć świeżość dywanu, możemy zdecydować się na jego impregnację – odzyskamy w ten sposób głębię kolorów oraz zabezpieczymy przed silnym wnikaniem kolejnych zabrudzeń. Antyroztocza to kolejna innowacyjna usługa dedykowana dywanom z myślą o alergikach. Ochrona przed roztoczami utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.

Jeśli ktoś ma ochotę pójść krok dalej w utrzymaniu czystości, może skusić się na ozonowanie pojedynczego pokoju lub całego mieszkania, domu. Doświadczymy niemal sterylnej czystości. Rafał Stypułkowski: – Ozonowanie to obecnie najbezpieczniejszy i najszybszy sposób pozbywania się wszelkich alergenów: roztoczy, pleśni, grzybów czy pyłków. Nie tylko z powietrza, ale również z przedmiotów i ścian usuniemy wszelkie wirusy i bakterie. Ozonowanie zalecane jest między innymi po zimie, właśnie ze względu na właściwości pleśnio- i grzybobójcze. Jeśli w mieszkaniu mamy problem z nieprzyjemnymi zapachami, na przykład stęchlizny, spalenizny czy nikotyny, ozon poradzi sobie również i z tym problemem – zdezodoryzuje powietrze w pomieszczeniach, usuwając wszystkie niechciane zapachy.

W tak odświeżonym i wysprzątanym mieszkaniu miło i zdrowiej będzie posiedzieć z rodziną i spędzić ten świąteczny czas, relaksując się w czystej przestrzeni.

Hanna Wojtkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.