Ruszyła juwenaliowa playlista

Toruńskie juwenalia rozbrzmiały już na dobre i tym samym pierwszy dzień muzycznych doznań za nami. Jeszcze dziś wieczorem scena główna należeć będzie do zespołów Nocny Kochanek, MIG czy Poparzeni Kawą Trzy. Z kolei repertuar na jutro szykują już Cugowscy oraz Łąki Łan.

Pierwszego dnia studenckiego święta juwenaliowa scena trafiła w ręce raperów. W czwartek można było usłyszeć artystów – Kieru, Kaen, Kękę czy Tede. Kolejni muzycy zapowiadają się jednak nie mniej ciekawie. Już dziś w Toruniu pojawią się zespoły Bomba Kaloryczna, MIG czy Poparzeni Kawą Trzy. Ponadto jedną z formacji muzycznych, która wystąpi przed studentami, będzie Nocny Kochanek. Grupa zagra utwory charakterystyczne dla tradycyjnego heavy metalu. Nie zabraknie kompozycji z nowej płyty zespołu „Zdrajcy Metalu”, która ukazała się 13 stycznia 2017 roku. –Podczas występu w Toruniu nie zabraknie utworów zarówno z naszej pierwszej, jak i drugiej płyty – opowiada Marcin Koćmierowski z zespołu Nocny Kochanek. – Koncert będzie trwał około godziny, ale postaramy się zaprezentować najważniejszą część naszego muzycznego dorobku. Podczas juwenaliów za każdym razem nie brakuje pozytywnej energii, w związku z tym mamy nadzieję, że tak też będzie w przypadku toruńskiego spotkania. Z naszą twórczością staramy się dotrzeć przede wszystkim do młodych osób, dlatego też publiczność złożona ze studentów nie jest nam obca. Niedawno razem z zespołem pojawiliśmy się na juwenaliach w Krakowie, gdzie wytworzył się naprawdę świetny klimat i przyszło na nasz występ bardzo dużo osób. Czuliśmy, że studenci przygotowali się do tego koncertu bardzo dobrze i wzorowo odrobili lekcję ze znajomości tekstów. Czekamy teraz z niecierpliwością na Toruń i liczymy na ogromną dawkę energii.
W związku z tym, że juwenalia nie znają żadnych ograniczeń, tuż po akompaniamencie heavy metalu wystąpi zespół disco polo – MIG. – Wszyscy obecni na piątkowym koncercie z pewnością mogą spodziewać się, że zagramy „Wymarzoną”, „Miód malinę” czy „Słodką wariatkę” – opowiada Krzysztof Gwiazdowski z zespołu MIG. – Na pewno postaramy się, żeby nie zabrakło niesamowitej zabawy. Juwenalia, niezależnie od miasta, to za każdym razem niezwykłe przedsięwzięcie. Wychodzimy z założenia, że o studenta trzeba dbać. Młodzi ludzie na koncertach potrafią stworzyć naprawdę niezapomniany klimat i atmosferę.

Trzeci dzień i scena klubowa
Sobotni koncert rozpoczną zespoły Factor 8 i Chór S`N`G. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ rodzinnego klanu Cugowskich oraz grupy Łąki Łan, która wprowadzi wszystkich obecnych w klimat punku i funku. Oprócz sceny głównej, przy ul. Bojarskiego 1 - Collegium Humanisticum UMK, dostępna będzie także juwenaliowa scena klubowa UMK, gdzie 19 maja zagrają Dwa Sławy i DJ Paragraph 51, Soundsystem, DJ Kostek, DJ Daaz, N∅CNY, DJ Mike G, Mr. DrumR. Koncerty odbędą się w klubie Od Nowa przy ul. Gagarina 37A.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.