W męskim świecie króluje Fifa
Gry nie tracą na popularności. Na zdjęciu Dariusz Waliszewski Fot. Sławek Jędrzejewski

W męskim świecie króluje Fifa

W świecie męskich umilaczy czasu od lat niezmiennie dominują gry komputerowe. Jak się okazuje, najlepsze jest to, co sprawdzone – gracze najchętniej sięgają po kontynuacje kultowych serii typu Fifa, Mafia czy GTA.

Nienaganna grafika, intrygująca fabuła, znana i sprawdzona marka – niemal w każdym przypadku na ostateczną decyzje przy wyborze gry wpływa coś innego. Wymagających graczy nie brakuje, każdy jednak może znaleźć coś dla siebie. – Jeżeli chodzi o konkretne preferencje, jest z tym naprawdę różnie. Zdarzają się osoby, które kierują się tylko grafiką, są też tacy, którzy zwracają uwagę wyłącznie na interesującą fabułę lub patrzą na to, czy jest to gra typu multiplayer, pozwalająca grać jednocześnie z innymi użytkownikami – zauważa Sebastian Kmieciak, doradca w Centrum Gier Pro-Play. – Muszę jednak przyznać, że zdarzają się i tacy gracze, którzy po prostu kierują się marką i tym, żeby w swojej kolekcji mieć znany tytuł.

Dobre, bo sprawdzone
Choć nowości na rynku gier nieustannie przybywa, niezmiennie największą popularnością cieszą się sprawdzone tytuły. Seria Fifa, której pierwsza część pojawiła się w 1994 roku, to niepodważalny klasyk w komputerowym świecie. Jej najnowsza część, dostępna od 29 września, już teraz budzi wiele emocji. – Najgłośniejszym trendem we wrześniu będzie Fifa 17. Miłośnicy piłki nożnej i nie tylko na pewno chętnie po nią sięgną, popularnością będzie się też cieszyć oczywiście Mafia III – wymienia Dawid Goljat, kierownik Działu Rozrywka w MediaMarkt. – Z grami jest tak samo, jak z filmem – ludzie są przyzwyczajeni do pewnych serii i sięgają chętnie po ich kontynuacje. – Jedną z nowości, które niedługo wychodzą i już teraz wzbudzają emocje, to Battlefield 1, pierwsza na tak dużą skalę, której akcja będzie toczyć się w trakcie I wojny światowej – podkreśla Sebastian Kmieciak. –Niezmiennie modne serie to Call of Duty i Fifa, wychodzą one co roku i są zdecydowanie najbardziej chodliwe. – Fifa to gra tworzona w USA. Gry, które wychodzą w Polsce, nie są już tak dobrej jakości – zauważa Karol Walczak, 21-latek z Torunia. – Ponadto piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, którym interesuje się niemal każdy. Zaletą Fify jest to, że można w nią pograć towarzysko, wspólnie z kolegami.
– Zakupiłem niedawno Mafię II, to naprawdę bardzo dobrze przemyślana gra, gdyż fabuła jest bardzo ciekawa i dużo się w niej dzieje, co mi się bardzo podoba – opowiada Igor Kryszak, 24-latek z Torunia., który nie miał jeszcze okazji przetestować najnowszej części, ale wkrótce po nią sięgnie, bo uważa, że warto inwestować w gry dobrej jakości.

Lepszy odbiór wirtualnego świata
Już od października na polskim rynku pojawi się innowacyjny gadżet, który pozwoli na jeszcze lepszy odbiór wirtualnego świata. Play Station VR to zdecydowana nowość wśród multimedialnej oferty. Używając specjalnych gogli, gracze mogą w pełni zaangażować się w fabułę gry. – To okulary, które przenoszą gracza, do wirtualnej rzeczywistości, w świat gry 1:1. To duży krok do przodu, takiej technologii do tej pory nie było – przekonuje Dawid Goljat. – Mając je na sobie, z każdej strony możemy widzieć wirtualnie zaprojektowany świat. Na większości graczy na pewno zrobi to duże wrażenie.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.