Dni Torunia
Fot. Mateusz Patalon

Dni Torunia

Dni Torunia, które obchodzić będziemy w tym roku po raz 12-ty, to przede wszystkim święto mieszkańców naszego miasta. Coraz częściej w wielu rankingach i plebiscytach Toruń postrzegany jest jako jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce.

 

To przede wszystkim zasługa wszystkich tych, którzy tworzą niezwykły klimat tego miejsca. Nasze miasto to nie tylko piękna i urokliwa starówka, pełna legend, romantycznych zaułków i miejsc, nad którymi unosi się aura historii. Toruń to przede wszystkim ludzie. Dlatego w trakcie najbliższych czterech dni chcemy im podziękować za to, że właśnie tu postanowili żyć, pracować, uczyć się i odpoczywać. Święto Miasta organizowane jest z myślą o Was.

Nie zapominamy także o tych, którzy ruszyli stąd w świat, ale nigdy do końca nie rozstali się z Toruniem. Dziś w Piernikowej Alei Gwiazd odsłonimy kolejne dwie katarzynki. Olgi Bołądź - aktorki urodzonej w Toruniu i stawiającej tu pierwsze zawodowe kroki, oraz Marka Żydowicza - twórcy festiwalu Camerimage, wizjonera, który wciąż wpływa na kulturalne życie miasta. Ci którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i przyczyniają się do jego promocji po raz kolejny otrzymali wczoraj Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia.

Praca nas wszystkich, zarówno nagrodzonych, jak i tych pozornie niedostrzeganych, składa się na sukces Torunia. Tworzy jego klimat i sprawia, że to miejsce, w którym po prostu lubi się być. Potwierdza to liczba blisko 2 milionów turystów, którzy odwiedzili nas w zeszłym roku. Zapraszam do wspólnego świętowania i zabawy. Cieszmy się, nie tylko w Dni Torunia, z naszego niezmiennie rozwijającego się i coraz ciekawszego miasta.

Michał Zaleski
Prezydent Miasta Torunia

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.