Koncert The Membranes

W środę, 13 września, w Hard Rock Pubie Pamela zagra kolejny charyzmatyczny brytyjski zespół - The Membranes. Założona przez Johna Robba w 1977 roku grupa, ma na koncie sześć studyjnych albumów. Swoim występem w toruńskim klubie zapowie Festiwal L 36. W czasie koncertu będzie można kupić bilety na to wydarzenie. Wieczór otworzy Sam Jones ze swoim nowym zespołem, który nazywa się Angry Town. Muzyk niedawno przeprowadził się z Londynu do Torunia.
 

The Membranes to grupa powstała w Blackpool, Lancashire w 1977 roku w składzie:John Robb - wokal, gitara basowa, Mark Tilton - gitara, Martyn Critchley - wokal i Martin Kelly - perkusja.  Wkrótce po założeniu zespół opuścił Critchley i rolę wokalisty przejął John Robb oraz sporadycznie Tilton. Z kolei Kelly zamienił grę na perkusji na klawisze. Ich singiel "Muscle" był hitem w nowojorskich klubach często odtwarzanym przez muzyków Beastie Boys i DJ Mojo.

The Membranes uważani są za pionierów avant noise, który później został rozpropagowany przez takie zespoły jak Big Black czy Sonic Youth.  Później zespół zawiesił działalność na kilka lat. John Robb został cenionym angielskim dziennikarzem i autorem kilku książek m.in. "Punk Rock Oral History", "Death To Trad Rock" oraz biografii Stone Roses. Pisał również artykuły dla Guardian, Melody Maker, The Independent czy Sounds. W międzyczasie udzielał się również w zespole Goldblade.

W 2009 roku The Membranes reaktywowało się, aby zagrać na Festiwalu All Tomorrow's Parties na specjalne zaproszenie My Bloody Valentine i Shellac.

W 2016 roku nakładem wytwórni Cherry Red Records ukazał się bardzo dobrze przyjęty album "Dark Matter/Dark Energy". Od tamtej pory The Membranes mieli okazję grać u boku takich zespołów jak: Killing Joke, The Sisters Of Mercy, The Damned, Wire czy Therapy. 

Koncert The Membranes

HRPP
13.09.2017, godz. 19.00
Wstęp wolny
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.