Toronto ?.
fot. Mateusz Patalon

Toronto ?.

Pamiętam chwilę, kiedy w Radiu Gra jeszcze przy ul. Poznańskiej  zjawił się niejaki Sławek Załeński z wypalonymi na cd-romie piosenkami zespołu Toronto. Miałem co prawda kilka krytycznych uwag, ale zespół nieźle rokował . Jak bardzo, okazało się wkrótce –  opolskie „Debiuty”2003, „Premiery” 2005, wreszcie głośny album „Miasto” i nominacja do „Fryderyków”. Właśnie za sprawą sukcesów Toronto w 2005 roku w Fosie Zamkowej odbył się  specjalny koncert, na którym wystąpili także Sofa i Sławek Uniatowski. To wtedy  spontanicznie rzuciłem ze sceny : „ A może by tak co roku nagradzać toruńskich artystów?”.

Odzew  Grzegorza Grabowskiego z toruńskiego Wydziału Kultury był błyskawiczny i po roku odbyła się już pierwsza edycja  plebiscytu Radia Gra i Urzędu Miasta  -  Toruńskie Gwiazdy. W tym roku z plejadą kolejnych debiutantów oraz samą Urszulą obchodziliśmy ich dziesięciolecie. Na scenie, ogłaszając jedną z nagród, musiał  pojawić także  rekordzista w ilości zdobytych  w plebiscycie Flisaków….Tak! Sławek Załeński! Zespół Toronto od dawna nie istnieje, ale Sławek odnosi sukcesy z kolejnymi swoimi „miejskimi” projektami. A od dziś Toruń  ma swoje kolejne „Toronto” . Powodzenia!

Mariusz Składanowski, Radio GRA

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.