Toruń przesiada się na rolki
Fot. Sławomir Jędrzejewski

Toruń przesiada się na rolki

Prędkość, przyjemność i zdrowie to dla wielu aktywnych kwintesencja jazdy na rolkach. Również w Toruniu zapanował trend na ten sport, a najbliższe spotkanie rolkowych pasjonatów już dziś wieczorem, przy Arenie Toruń.

– Rolki to świetna forma ruchu, gdyż angażuje wszystkie części ciała – przekonuje Natalia Rutowska, instruktorka z Ice`n`roll. – Dla kobiet zbawiennie działają one na pośladki, uda, brzuch czy plecy, przez co jest to idealna forma codziennego treningu. Ponadto rolki mniej obciążają stawy niż na przykład bieganie. Jeśli ktoś boryka się z problemem kolan, rolki będą dla niego odpowiednie. Osobiście bardzo lubię uczucie rozwijania prędkości na tych czterech kółkach, co daje ogrom przyjemności i satysfakcji.

Nie da się ukryć, że początki – jak w każdym sporcie – jazdy na rolkach bywają trudne. Cierpliwość jednak popłaca, gdyż trening na rolkach niesie za sobą nieocenione korzyści. – Na początek warto pamiętać, że poza rolkami ważne jest też to, żeby wyposażyć się w odpowiednie ochraniacze, czyli kask na głowę i zabezpieczenie na nadgarstki, łokcie i kolana – radzi Natalia Rutkowska. – Jest to niezwykle istotne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jeśli zaczynamy naszą przygodę z rolkami, pamiętajmy, że nie musimy mieć na starcie kosztownego sprzętu. Warto przywiązać wagę do tego, żeby zainwestować w wygodny but, który dobrze trzyma kostkę. Jeśli chodzi o pierwsze kroki na rolkach, polecam skorzystać z lekcji z instruktorem. Najważniejsze jest to, by nauczyć się swobodnie poruszać do przodu, sprawnie hamować oraz bezpiecznie upadać. Ponadto pod okiem instruktora można wyrobić w sobie nawyk utrzymywania właściwej postawy. Prawidłowa pozycja rolkowa to przede wszystkim ugięte kolana i prosty staw skokowy.

Toruń ♥ rolki i Nightskating


Już dziś wieczorem na parkingu Areny Toruń i na zamkniętej północnej nitce ulicy Bema odbędzie się impreza Toruń kocha rolki. Rolkowe miasteczko wystartuje o godz. 18.00, a zakończy się o 21.00. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z darmowej lekcji z instruktorami oraz zobaczyć pokazy zaawansowanej jazdy. Na miejscu przewidziano też możliwość zaczerpnięcia porad dotyczących doboru sprzętu, techniki jazdy czy odpowiednich metod treningowych. Ponadto odbędzie się także rywalizacja w turnieju z cyklu Ligi Slalomowej, która dostosowana jest zarówno do osób zaawansowanych, jak i amatorów. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Sportu i Turystyki UM oraz Radio GRA. Tymczasem już na wrzesień zaplanowano kolejną odsłonę Nightskating Toruń, czyli wieczornego przejazdu rolkarzy ulicami miasta. Ideą akcji jest to, żeby spokojne tempo przejazdu pozwoliło przyłączyć się do zabawy osobom w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.  Udział w akcji jest bezpłatny. Punktem startu jest Centrum Handlowe Toruń Plaza.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.