Pudelsi ponad wszystko

Za nami bardzo udana premiera płyty Püdelsów pt. „Über Alles”, przed nami podobne wydarzenie dotyczące zespołu Manchester i jego nowego albumu noszącego tytuł „Niezatapialny”.

Sławek Załeński, gitarzysta i założyciel grupy, tak go zapowiada: „Po długiej przerwie wydawniczej przymierzamy się do naszej trzeciej płyty. Materiał na ten krążek gotowy jest już od jakiegoś czasu, ale dopiero współpraca z HRPP Records przyniosła nam zadowalające efekty. Premierę płyty zaplanowaliśmy w Hard Rock Pubie Pamela na 18 marca 2017 roku, czyli w kolejną rocznicę powstania Manchesteru. Nowy album promowaliśmy już kilkoma singlami, m.in. piosenkami „Za mało” i „Zapominanie”. Do tego ostatniego kawałka nakręciliśmy również teledysk. Utwory na ten album tworzyliśmy przez kilka lat. W tym czasie zespół ewoluował, więc krążek będzie bardzo zróżnicowany. Możecie spodziewać się Państwo powrotu do zespołowych korzeni, czyli do typowego brit rocka, ale nie zabraknie również brzmień synthpopowych”. Kontynuując opowieść o albumie, muzyk zdradził kulisy jego powstania: „Materiał został nagrany w Toruniu w prywatnym studio zespołu. Wspomniane single „Za mało” oraz „Zapominanie” wyprodukował Szymon Sieńko. Muzyka w całości jest mojego autorstwa. Wraz z wokalistą, Maciejem Tacherem, odpowiadamy za stronę tekstową. Wiele utworów z tych, które ukażą się na tej płycie, zostało skomponowanych i napisanych już kilka lat temu. W związku z tym postanowiliśmy dopisać jeszcze jedną, świeżuteńką piosenkę, tak aby ten krążek odzwierciedlał wszystkie te emocje, które nagromadziły się w nas przez ostatnie lata i trwają do dziś”. Do tej ciekawej opowieści warto dodać, że w wieczór premiery gośćmi Manchesteru będą: Gabriel Fleszar oraz Bartek „Bratek” Wójcik. Przypuszczam, że ich obecność zaowocuje kilkoma niepowtarzalnymi sytuacjami scenicznymi, dzięki czemu koncert ten ma szansę na stałe zapisać się w historii toruńskiego rocka. Wróćmy jeszcze na chwilę do występu Püdelsów, będącego premierą ich albumu „Über Alles”. Lider zespołu Andrzej Bieniasz podkreśla często, że jego muzyczne credo brzmi: „Püdelsi ponad wszystko”. W 100 procentach potwierdził to show, jaki zespół przygotował dla toruńskiej publiczności zgromadzonej w walentynkowy wieczór w Hard Rock Pubie Pamela. Świętująca niedawno swoje trzydziestolecie grupa, zapraszając do wspólnego występu syna Garryego Moore’a - Jacka Moore’a, nadała premierze swojego albumu wyjątkowy charakter. Będziecie Państwo mogli się o tym przekonać w czasie radiowej retransmisji tego koncertu.

Darek Kowalski

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.