Dziękujemy!

Ponad trzysta prac spłynęło do naszej redakcji w konkursie „Najbardziej Świąteczny Piernik w Toruniu”. Mamy dwa pomieszczenia w redakcji i oba zostały zalane przez pachnące arcydzieła. Małe, duże, z ciasta i na kartach.

Zrobione przez maluchy, którym pomagali rodzice, i małych artystów, którzy niejednokrotnie ślęczeli pewnie nad pracami kilka godzin. To wyjątkowe uczucie, kiedy wiemy, że nasi Czytelnicy są blisko nas, są zaangażowani i aktywni. Teraz my chcemy się zrewanżować, dlatego publikujemy wybrane prace – trzy nagrody główne i dziesięć wyróżnień, a łącznie czterdziestu uczestników wraz z rodzicami zapraszamy na sobotni finał akcji, który odbędzie się w Muzeum Toruńskiego Piernika. Wyróżnione dzieci otrzymają nie tylko upominki, które ufundowały toruńskie firmy, będą również pamiątkowe dyplomy i wezmą udział w piernikowych warsztatach. Ale nie to jest najważniejsze, kto wygrał, kto został wyróżniony – bo zadanie nie było łatwe. Ważne jest to, że możemy wszyscy razem spotkać się w tym przedświątecznym czasie. To będzie możliwość, żeby na chwilę się zatrzymać i spędzić razem czas.
Cóż może bardziej kojarzyć się ze świętami niż pierniki? Do tego w mieście, którego symbolem jest właśnie ten słodki przysmak. Cieszymy się, że w naszą zabawę włączyły się całe rodziny, na pewno był to również argument do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu. Nam nie zostaje nic innego, jak pogratulować zwycięzcom. Pierwsze miejsce: bracia Jakub, Jan i Julian Brożek – nie mogliśmy się powstrzymać, Wasz piernikowy gang jest fantastyczny! Podobnie jak piernikowe kamienice wykonane przez Różę Pawłowską czy świąteczny pociąg Kajetana Rumińskiego. I pamiętajcie: każda praca była wyjątkowa!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.