Ten festiwal rozjaśni mroczną jesień

Trwa piąta edycja HRPP Festivalu 2017. Na rozpoczęciu wystąpił Sławek Wierzcholski w solowym secie oraz grupa Open Blues. Dziś i w poniedziałek kolejne koncerty. Będzie kogo posłuchać.

Dzisiejszy wieczór to koncerty, na które z pewnością warto się wybrać do Pameli. Wystąpią  Apostolis Anthimos & Skołowani, Opiłki, Joanna Dudkowska feat. KOVA, Revolucja, a całość poprowadzi Mark „Bestia” Olbrich. – Nic nie rozjaśnia mrocznej jesieni tak jak HRPP Festival. Przede wszystkim wydarzenie jest okazją, żeby usłyszeć giganta europejskiej gitary i zarazem legendę polskiej muzyki – Apostolisa Anthimosa, który wystąpi z zespołem Skołowani. Wyjaśnię młodszej części fanów muzyki: Apostolis jest członkiem-założycielem legendarnego Silesian Blues Band, następnie Grupy Niemen, współpracował także z takimi artystami jak John McLaughlin i Pat Metheny – opowiada Mark Olbrich. – Nie można również zapomnieć o wspaniałej basistce – Joannie Dudkowskiej.

Kilka słów o artystach. Joanna Dudkowska feat. KOVA to połączenie muzyki wykonywanej przez profesjonalną grupę muzyków uzupełniających dwie osobowości sceniczne: Joannę grającą na gitarze basowej i Agnieszkę na wiolonczeli. Kolejny wykonawca to zespół Opiłki. Formacja ta dopiero niedawno zadebiutowała na polskim rynku muzycznym. Grają muzykę opartą na klasycznych hardrockowych wzorcach z elementami muzyki grunge i rocka progresywnego. Ich znakami rozpoznawczymi są ciężkie brzmienie przesterowanej gitary, oszczędnie punktująca sekcja rytmiczna oraz sugestywna i melodyjna linia wokalna. Repertuar opierają wyłącznie na własnych, autorskich kompozycjach. Perkusista zespołu Marek Kapłon: - Do Pameli jedziemy w roli debiutanta. Jesteśmy szczęśliwi, ale też zmotywowani do zaprezentowania pełni muzycznych możliwości. Wśród tegorocznych wykonawców jest wielu naszych znajomych i przyjaciół. – Nie mogę się doczekać, kiedy pokażę moim kanadyjskim muzykom Toruń. Muszą sami się przekonać, jak cudowni ludzie tu mieszkają. Publiczność w Pameli ma ogromne serca, kocha muzykę, uwielbia rocka, kontempluje to, co dzieje się na scenie z otwartymi oczami. Kocham przyjaciół, których tu poznałam podczas ostatniego koncertu w Toruniu w duecie z Patem Anthonym – mówi Sarah Smith.

Muzycznym podsumowaniem Festivalu 2017 będzie transmitowany przez Radio PiK występ projektu Medusa oraz grupy Sarah Smith Band, który będzie jedynym koncertem w Polsce podczas trwającej trasy koncertowej. Koncert, który poprowadzi Dariusz Gross, odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Medusa to nowy projekt sygnowany przez takich artystów jak: Liam MacMhurri, Bartosz Wójcik, Jacek Krzaklewski, Mietek Jurecki, Krzysztof Żurek. Występ w Pameli będzie okazją do premiery pierwszej płyty tej supergrupy. Zjawiskowa Sarah Smith wraca po dwóch latach na scenę toruńskiego klubu. Tym razem kanadyjska wokalistka wystąpi ze swoim zespołem. 

Równolegle do opisanych wydarzeń, odbędą się spotkania artystów biorących udział w HRPP Festival 2017 z uczniami toruńskich szkół. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19.00. 

Redakcja

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.