Muzyczne zaduszki z Asią Czajkowską-Zoń

To już siódma edycja ZaDUSZek jazzowo-soulowych sygnowanych mianem Soul Behind.Podczas koncertu wystąpi inicjatorka wydarzenia: Joanna Czajkowska-Zoń z zespołem, a także goście specjalni, których nazwiska wzorem lat poprzednich pozostają niespodzianką – zaprezentują dzieła nieodżałowanych artystów, których piosenki do dziś grają w naszych sercach. Soul Behind to co roku całkiem nowy, zaskakujący repertuar, znakomita jakość wykonawcza oraz wiele emocji.

W odświeżonych aranżacjach usłyszymy tym razem standardy autorstwa Horace'a Silvera, Joego Zawinula, Krzysztofa Komedy, Freddiego Hubbarda czy Bronisława Kapera, które wytrawni słuchacze znają z interpretacji największych gigantów jazzu. Pojawią się zarówno przeboje, jak i mniej znane utwory z repertuaru Cesarii Evory, Ala Jarreau, Michaela Jacksona, Toma Petty'ego, Prince'a, George'a Michaela, Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego, Anny Szałapak. W stulecie urodzin Elli i Monka nie może oczywiście zabraknąć akcentów związanych z tą dwójką geniuszy.

O artystce

Asia Czajkowska-Zoń – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, z wykształcenia polonistka, z pasji i zawodu – trener głosu. Stypendystka swojego rodzinnego miasta – Torunia – w dziedzinie kultury. Laureatka m.in. 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 15 lat chórzystka Astrolabium, z którym nagrała 4 płyty, w tym nominowaną do Fryderyka „Astrolabium sings Bembinow”. Pierwszy solowy album Asi Some of my favs LIVE to – dość przekornie i odważnie jak na debiut – zapis koncertu, zawierający w większości interpretacje standardów jazzowych i bluesowych. Obecnie pracuje nad swoją drugą płytą pt. „Pianissima”. Będzie to płyta utrzymana w minimalistycznym, jazzującym klimacie, na której jedyne środki wyrazu to głos i fortepian, a współtworzą ją wybitni pianiści związani z Toruniem, m.in. Bogdan Hołownia, Igor Nowicki, Sebastian Zawadzki, a także Bartek Staszkiewicz, który jest producentem albumu. Oprócz występów pod własnym nazwiskiem Asia jest liderką kilku różnych projektów: HaShir (muzyka chasydzka), Omnes Filii Dei Domini (neogospel) czy właśnie Soul Behind – coroczne zaduszki jazzowo-soulowe z udziałem wyjątkowych muzycznych gości.ZaDUSZki SOUL Behind vol. 7
15.11.2017, godz. 20.00
Klub Muzyczny Lizard King

ul., Kopernika 3

Bilety: 25 zł / 30 zł

Asia Czajkowska-Zoń (głos) wraz z zespołem w składzie:

Igor Nowicki (klawisze, organy Hammonda),

Nikodem Wróbel (gitary),

Michał Rybka (bas),

Waldemar Franczyk (perkusja)

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.