• Sport
  • Data

Łączą pokolenia, integrują rodziny, zarażają pasją [PATRONAT]

To wszystko na podtoruńskim Torze Głażewo. To tam pasje do dwóch kółek rozwijają nawet kilkulatkowie. Już w najbliższą niedzielę, będzie można zobaczyć to na własne oczy. 18 czerwca druga runda Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego. Widowisko na kilkudziesięciu zawodników i licznych kibiców, startuje o 12:30.


Tor Głażewo, obiekt stworzony z myślą o pit bikach. Małych crossowych motocyklach. W prognozie słońce, na liście startowej już kilkudziesięciu zawodników, łącznie w pięciu klasach. Off-roadowy spektakl, część druga (z pięciu) to sztuka współrealizacji, samozaparcia i hartowania charakteru. W zawodach startują dzieci od 8 roku życia, młodsze jeżdżą w jazdach pokazowych. U ich boku rodzice, dziadkowie. Też starują. To pasja całych rodzin. Warto świetnie się bawić, zasmakować konkurencji no i sprawdzić się w terenie. Nie chodzi o to, by wygrać, choć puchar cieszy. Warto, sprawdzić samego siebie, nie ryzykując zbyt wiele, bo pamiętajmy że terenowa zabawa na pitach jest o wiele mniej kontuzyjna niż podobne próby na dużym motocyklu, no i tak rodzą się talenty. Tych coraz więcej w gronie fanów małych dwóch kółek.– Z roku na rok dyscyplina pit bike w naszym kraju znacząco się rozwija. Mamy coraz więcej startujących zawodników, a organizacja samych zawodów nabrała profesjonalnego charakteru. Cały czas przede wszystkim ma to być zabawa dla całych rodzin. Integrujemy dzieci i rodziców, którzy razem starują. Wszystkiemu towarzyszy świetna atmosfera, poczucie zabawy. Ale to nie wszystko, to również kuźnia talentów- zaznacza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Przykładów nie trzeba daleko szukać. W swoich pierwszych zawodach w życiu, właśnie na torze w Głażewie, wystartował Daniel Blin. To był szok, że czternastolatek bez większego doświadczenia stanął na najwyższym stopniu podium. Teraz Daniel deklasyfikuje rywali w Pucharze Polski w klasie 300 na asfaltowych torach. Ma za sobą również dwie zwycięskie rundy Pucharu Europy- Alpe Adria. To są sukcesy, które nie tylko cieszą. One nadają sens naszej pracy i wiary w to, że pit bike to dopiero przedsionek prawdziwego motorsportu. Przedsionek, ale wymagający pracy i hartowania charakteru. I o to w tym chodzi. 

Zapowiadają ciekawą rywalizacje
Rekomendacją do tego, by 18 czerwca pojawić się na podtoruńskim Torze Głażewo, niech będą opinie zawodników startujących w pit country. - Wszystkich posiadaczy pit bików zachęcam do wystartowania w zawodach w Glażewie. Możecie poczuć tam prawdziwa rywalizację i zarazem będziecie się przy tym świetnie bawić - zaznacza Adam Rembeza, zwycięzca I rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego w klasie „PRO”. - Na pewno będę starał się obronić moją pozycję po I rudzie, nie ukrywam, że myślę o tym cały czas. Wyścig pokaże kto będzie rozdawał karty. Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę. Jeżeli macie wolną niedzielę, koniecznie odwiedźcie Tor Głażewo, to okazja by zobaczyć naprawdę świetnie ściganie na jedynym z najlepszych torów pit bike w Polsce .

Do startu zachęca również jego konkurent z toru Kacper Rabikowski, który podczas poprzedniego starcia finalnie stanął na drugim stopniu podium. – Uważam, że zawody to dobra forma sprawdzenia samego siebie. Poza sportową rywalizacją jest również świetna zabawa i fajna atmosfera, którą wszyscy tworzymy. Na pewno podczas tych zawodów dam z siebie wszystko i będę chciał zdobyć upragnione 1 miejsce, bo zawsze do niego mało brakuje. Uważam, że wszyscy zawodnicy zrobili ogromne postępy i każdy ma szanse stanąć na podium. Progres widać na treningach i podczas różnych zawodów w których startujemy. Na pewno będą to świetne zawody. Ja przygotuje się i zapraszam wszystkich zawodników szczególny tych, którzy wahają się wystartować. Pamiętajcie, że oprócz rywalizacji jest to świetna zabawa. Te słowa kieruje również do kibiców, aby przyszli i kibicowali nam podczas tej rundy. Będzie na co popatrzeć.


Coraz więcej kobiet

Dla równowagi głos kobiety. Tych w stawce coraz więcej i od kolegów z toru wcale nie odstają. -Dlaczego warto uczestniczyć w zawodach? Przede wszystkim jest to świetna zabawa, ale i okazja do uczestnictwa w zdrowej rywalizacji, a również szansa na poznanie ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń. Jazda samemu na pewno sprawia dużo przyjemności, ale uczestnictwo w zawodach daje zastrzyk adrenaliny i zagrzewa do walki ze samym sobą- zaznacza Kinga Brzdęk, uczestniczka zawodów w klasie „Pit Ladies”. - Tor w Głażewie jest najlepszym miejscem dla „pibikersów”. Zawody, które się tam odbywają są zorganizowane na najwyższym poziomie. Klimat, który tworzą organizatorzy, świetni współzawodnicy oraz kibice jest najlepszy i nigdzie takiego nie ma! Cieszy również, że coraz więcej na torze dziewczyn, bo klasa „Pit Ladies” jest zdecydowanie większa niż w ubiegłym sezonie. Mam nadzieję, że 18 czerwca będzie nas jeszcze więcej i będziemy się świetnie bawić, bo na torze radzimy sobie całkiem dobrze. Jeśli ktoś się waha to na prawdę nie ma nad czym! Będzie świetna zabawa!

Kto może wystartować w zawodach? Podstawa to badania lekarskie od lekarza sportowego w przypadku dzieci. Starować mogą dzieci od 8 roku życia, mniejsze szkraby mogą wziąć udział w jazdach pokazowych między startami. Osoby pełnoletnie mogą wystartować po wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia. Oczywiście nie trzeba startować, można kibicować, wstęp na zawody jest wolny.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego
18 czerwca 2017, treningi od 10:00, wyścigi od 12:30
Tor Głażewo, woj. Kujawsko-pomorskie, 28 km od Torunia (kierunek Unisław)