Klasyczna, pasjonująca, szlachetna – oblicza Toyoty Yaris Selection [TEST]
Fot. Mateusz Patalon

Klasyczna, pasjonująca, szlachetna – oblicza Toyoty Yaris Selection [TEST]

Nie można jej odmówić estetyki zarówno z zewnątrz, jak i w zaprojektowaniu wnętrza. Trzy wersje kolorystyczne stworzyły trzy nowe oblicza Toyoty Selection – Pure, Passion i Platinum. Selection to ze smakiem dobrana elegancja.

Są samochody, w których po debiutanckim odpaleniu silnika i ruszeniu czujemy się dobrze. Czujemy, że pasujemy do tego modelu, że współpracujemy. Jeśli wybierzemy wersję Pure, otrzymamy czarno-biały kontrast, mimo wszystko uzupełniające się przeciwieństwo. Jak yin-yang. Połączenie kobiecości i męskości. Klasyka. Passion dla energicznych i zdecydowanych – gra czerwieni z czernią. Przemawia przez nią kobiecość. I w końcu Platinum – pełna szlachetności i gracji. Powściągliwa, inspirująca, wyważona.
Z kolorystyką nadwozia współgra kolorystyka wykończenia wnętrza. Czarny, łagodny odcień szarości, subtelnie wkomponowane brązy – estetyczna harmonia. Czarna podsufitka we wszystkim wersjach pasuje idealnie, a to wciąż rzadkość w wielu markach samochodów. Chromowane elementy wykończenia, lakierowane zderzaki i klamki, 16-calowe felgi aluminiowe czarne polerowane, skórzana kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów – wszystko ze smakiem dobrane.

Toyota Yaris Selection z silnikiem benzynowym 1.33 ma wszystko, co wpływa na komfortową jazdę. W wersji podstawowej jest regulowana kierownica w poziomie i pionie oraz wysokość fotela kierowcy. Dla mnie – niewysokiej to komfort. Nawigacja, dotykowy ekran, przyciski w kierownicy do obsługi radia i zestawu Bluetooth, podgrzewane boczne lusterka, monitor z kamerą cofania, a dla pasażerów dzielona kanapa i przyciemnione tylne szyby. W pakiecie Safety wzbogacimy wyposażenie o układ wczesnego reagowania w przypadku ryzyka zderzenia, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe oraz czujnik deszczu. Toyota Yaris Selection ma kolejną zaletę – na 100 km spalimy około 5 litrów, czyli oszczędzamy. Dla osób, dla których to wciąż za dużo, można zdecydować się na wersję hybrydową, wówczas spalimy 3,1 na 100 km i w standardzie otrzymamy również bezstopniową skrzynię biegów oraz automatyczną klimatyzację dwustrefową.

Toyota Yaris Selection daje wybór – miłującym klasykę, chcącym się wyróżnić czy lubiącym harmonię i powściągliwość. Dobry kompaktowy samochód do jazdy po mieście, na długie trasy również ze względu na wygodę. Spodoba się panom lubiącym nowoczesne, estetyczne połączenia. Wydaje się, że kobiety docenią ją z większym zachwytem i pokochają na długie lata – wybraną spośród wielu – Toyotę Yaris Selection. W końcu to „ona”!


Hanna Wojtkowska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.