Wyjątkowy dzień, wyjątkowe atrakcje
Fot.: Sławomir Jędrzejewski

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe atrakcje

Święto naszych pociech będziemy celebrować nie tylko 1 czerwca. Już w najbliższy weekend sporo atrakcji, nie mniej w kolejny – 4 i 5 czerwca. Można rodzinnie spędzić czas, a dzieciaki będą mogły dać upust swojemu zamiłowaniu do zabawy w przeróżnych formach.  
Już w najbliższy weekend 28 i 29 maja…


Młyn Wiedzy

Trzydniowy, bo rozpocznie się już w piątek, 27 maja, piknik popularnonaukowy to oferta Młyna Wiedzy z okazji Dnia Dziecka. W pierwszym dniu o 19.00 zagra Luxtorpedia. Podczas kolejnych dni eventu dostępnych będzie kilkanaście stanowisk edukacyjnych z licznymi atrakcjami naukowymi, trenażer lotniczy, Atomowy Bubble Soccer, możliwość oznakowania rowerów czy też stworzenia gigantycznych baniek mydlanych. W sobotę i niedzielę wspólna zabawa i eksperymentowanie w godz. 10.00-18.00.

CHR Plaza

Tam atrakcje od 12.00 do 18.00. Rodzinnie wybierzemy się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i podwórkowych zabaw. Będzie można pograć w dawne gry: tetris, tamagotchi, snake, w jojo, riki-tiki czy bączka. Będą kalambury, trzepak, guma do skakania, kapsle, gra w klasy. Do degustacji: oranżada, gumy w kulkach, Donaldy czy wata cukrowa. Dla dorosłych syrenka, maluch i polonez ku przypomnieniu, do podziwiania i fotografowania. Weekend będzie także okazją do zrobienia zakupów z PRL-owskimi akcentami.

CH Atrium Copernicus

Dzieci, młodzież, a i pewnie dorośli wybiorą się w podróż do świata bohaterów Star Wars. Będzie można korzystać ze strefy konsoli, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach bohaterów Star Wars oraz pokolorować postacie z filmu. W południe  rozpocznie się rywalizacja w konkursie wiedzy o Gwiezdnych Wojnach oraz wyścig w grze Disney Infinity, w którym uczestnicy używać będą gigantycznych figurek bajkowych bohaterów. Równolegle rozpocznie się wyścig druidów oraz szkolenie komandosów. Dwudniowa impreza codziennie od 10.00 do 18.00.

Gdzie się wybrać 1 czerwca?

Muzeum Okręgowe

1 czerwca w Domu Mikołaja Kopernika spotkanie edukacyjne: „Czy świat kręci się wokół pieniądza? Finansowe odkrycia Mikołaja Kopernika”. O Koperniku, ale również ekonomii. Wstęp wolny. Zapisy w dziale Edukacji Muzeum Okręgowego, godz. 10.00, 12.00.
Natomiast w Muzeum Toruńskiego Piernika będzie słodko. Zwiedzanie wraz z piernikowymi legendami, formy piernikowe, miniscenki historyczne o pierwszym toruńskim pierniku i o sprzedaży wosku zakonowi krzyżackiemu.
Gry, rebusy i puzzle dla najmłodszych czekać będą w Ratuszu Staromiejskim, a w Muzeum Podróżników zajęcia plastyczne o sztuce afrykańskiej, poznamy twórczość w stylu tingatinga.

Muzeum Etnograficzne   

1 czerwca obowiązuje bezpłatny wstęp na wystawy stałe w godz. 9.00-16.00: Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950) oraz do Parku Etnograficznego.

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki

Dla miłośników czasów średniowiecznych zabawy plebejskie na zamku, zwiedzanie, turniej łuczniczy. Odbędzie się również nauka tańca średniowiecznego. Atrakcje rozpoczną się o 16.00 i potrwają do 18.00.

Dom Harcerza

Zaprasza na wspólną zabawę do Piernikowego Miasteczka. Na uczestników czekają gry, zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, włosów, plener plastyczny, zabawy muzyczne, a także występy artystyczne dzieci i młodzieży. Warto wpaść w godz. 16.00-19.00.

Dom Muz

Na Rudaku o 17.00: spektakl plenerowy „WymyBaja” w wykonaniu bydgoskiej grupy improwizacyjnej wymyWammy. Ponadto animacje dla dzieci prowadzone przez aktorów, kreatywne gry, zabawy i poczęstunek.
A w piątek, 3 czerwca…

Dom Muz

Na Podgórzu o 17.00 rozpocznie się spektakl plenerowy „Tajemnica cyrkowego klauna” w wykonaniu Teatru VAŠKA, animacje dla dzieci, konkursy, gry i zabawy.

Atrakcje w weekend – 4 i 5 czerwca

Muzeum Etnograficzne

Zaprasza na XXXV Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego „Jawor, jawor, jaworowi ludzie…”. W programie występy dzieci z 30 toruńskich przedszkoli prezentujących zabawy dzieci wiejskich, tańce i piosenki ludowe. Impreza niebiletowana, sobota w godz. 10.00-14.00, niedziela – 10.00-13.00.

Baj Pomorski

W Baju Dzień Dziecka obchodzony będzie 5 czerwca. O 12.00 aktorzy zapraszają na spektakl „Kopciuszek”, po którym dzieci z rodzicami przeniosą się do Teatralnego Ogrodu. A tam: słodki poczęstunek, konkursy, zabawy, malowanie buziek, Klaun Gonzo z balonami, bańki mydlane, a także występ dziecięcej Orkiestry Kameralnej Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia „Razem możemy więcej”. Od 15.00 do 17.00 odbędą się warsztaty, na które obowiązują zapisy: Teatralne pacynki, Maluszki teatruszki, Komiksowe chmurki oraz Co to za karykatura.

JuraPark Solec Kujawski

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę dinozaury czekają na młodszych i starszych. Zaplanowano minipiknik archeologiczny, koncert dzieci ze szkoły muzycznej, warsztaty zumby oraz tańca towarzyskiego. Odbędą się gry i zabawy z nagrodami, a także minifestiwal baniek mydlanych z grupą kuglarską na szczudłach. Dzień Dziecka 4-5 czerwca od 10.00 do 19.00.


Klub Sportowy Toruń

Przed meczem z ROW-em Rybnik od 13.00 w miasteczku małego kibica na dzieci będą czekały atrakcje związane z jazdą na pitbikach, a także kuglarze z grupy cyrkowej, dmuchańce, wata cukrowa. Całość poprowadzą dziennikarze z Radia Gra.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.