Otwarcie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki [SONDA]

 

O pierwsze wrażenia zapytaliśmy torunian, którzy odwiedzili centrum.
Opinie zebrała: Karolina Babik
Zdjęcia wykonał: Mateusz Patalon

Ola i Kuba
-Pierwsze moje wrażenie to ciężar, który czuć w tej przestrzeni. Oczywiście całość jest piękna, ale ciężka. Podczas pierwszej wizyty najbardziej podobały mi się występy krakowiaków. Szkoda, że nie było możliwości zobaczenia, jak obniża się sufit. Jak można zrównać widownię. Szkoda, że zobaczyliśmy to tylko na filmie. Myślę, że torunianie będą z przyjemnością korzystać z tego obiektu, a szczególnie ludzie młodzi. Oczywiście my również tu wrócimy.


Weronika, Filip, Tymon
- Bardzo ciekawie, budynek ma klimat. Wygląda, jak jaskinia. Obiekt jest ładnie wykończony, solidnie zrobiony, ma przyszłość. Czy zmienilibyśmy coś? Nie! Podczas dni otwartych najbardziej podobał nam się występ Młodego Torunia. Jeżeli będą realizowane tu ciekawe wydarzenia na pewno będziemy wracać, bo obiekt jest imponujący i sprzyja ciekawym inicjatywom.

Jerzy, Ola, Leszek
-Sala bardzo nam się podoba, robi wrażenie. Na razie nic byśmy nie zmieniali, raczej wszystko wypada na plus. Najbardziej podobało nas, się wnętrze obiektu. Jesteśmy pod wrażeniem tych wszystkich brył, tego jak się przecinają, jak to się wszystko zgrało. Taki obiekt oczywiście był Toruniowi potrzebny. Bardzo ważne jest to, że został zlokalizowany w centrum miasta, to super położenie na tego typu działalność. Oczywiście będziemy tu przychodzić, bo jesteśmy Torunianie.

Daria
- Ciekawy zamysł architektoniczny. Bardzo podobają mi się takie surowe wnętrza, także w moim przypadku nie wprowadzałabym żadnych zmian. Budynek jest na tyle ciekawy, że naprawdę nie warto by było cokolwiek zmieniać. Najbardziej podoba mi się pikado sprowadzane z Teneryfy. Pikado to tuf wulkaniczny, tu na ścianach. W Toruniu jest bardzo duże zapotrzebowanie na koncerty, spektakle. Ludzie tego potrzebują. Tak mi się wydaje- taki obiekt był potrzebny.

Ewa i Janina
-Jest to obiekt na miarę europejską, a nawet światową. Naprawdę przepiękny. Toruń się wzbogacił, bo myślę że budynek będzie przynosił korzyści nie tylko kulturalne, ale i finansowe. Nie będziemy musiałby już jeździć do Warszawy, czy Bydgoszczy na opary i duże spektakle. Jesteśmy tu pierwszy raz, nie wiadomo co przyniósł by dłuższy rekonesans, ale tak na szybko nic byśmy nie zmieniały, obiekt wspaniały. Był potrzebny, jest potrzebny i będzie potrzebny. Na lata. Oczywiście, będziemy tu wracać.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.