Bryan Adams w CSW

Jeszcze tylko do niedzieli 31 stycznia w toruńskim CSW oglądać można pierwszą w Polsce i w tej części Europy wystawę fotografii znanego do tej pory w roli muzyka Bryana Adamsa. W ramach wystawy EXPOSED, zrealizowanej jako część tegorocznej edycji Festiwalu CAMERIMAGE, zobaczyć można 2 cykle fotograficzne - zdjęcia ponad 100 gwiazd pop-kultury, w tym Amy Winehouse, Bena Kingsleya, Micka Jaggera czy Kate Moss oraz serię poruszających portretów fotograficznych brytyjskich weteranów wojennych.

 

 

Wystawa została niezwykle ciepło przyjęta przez publiczność, ciesząc się także zainteresowaniem mediów, nie tylko z racji obecności artysty na wernisażu;) Została okrzyknięta wydarzeniem  roku 2015 w sondażu czytelników toruńskiej Gazety Wyborczej! Wystawę doceniły też media branżowe, związane z fotografią.

EXPOSED

Pierwszy z cykli składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. „EXPOSED” to zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine” (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak nigdy wcześniej prezentowane publiczności.

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR

Drugi cykl został zatytułowany „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR” („Okaleczeni: Świadectwo wojny”) – jego nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy zaznali ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

Obie serie, „WOUNDED” oraz „EXPOSED”, doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Albumy będzie można nabyć w okresie trwania wystawy  w Księgarni Sztuki w CSW.

Wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE
Organizatorzy: Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata
Wystawa zorganizowana we współpracy z Crossover, Hamburg
Kuratorzy: Anke Degenhard i Mat HumphreyWystawa trwa do 31 stycznia 2016

Godziny otwarcia CSW:
poniedziałek: nieczynne
wtorek – czwartek: 10:00 – 18:00
piątek: 10:00 – 20:00
sobota – niedziela: 12:00 – 18:00


Wystawa jest biletowana.
Ceny biletów: 10 zł bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy, 20 zł bilet rodzinny

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.