„Motoróżowi” pojadą dla kobiet

Wyjątkowa akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na problem profilaktyki raka piersi to już tradycja. „Motoróżowi” pojadą ulicami po raz trzeci, by przypomnieć, że październik to miesiąc walki z rakiem piersi. 

 

Dlaczego kobiety umierają na raka piersi? Z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi. Dlatego przypominania o tym, że trzeba się badać, nigdy dość. Nieszablonowa akcja toruńskich motocyklistów nie tylko przykuwa uwagę, ale również ma edukować. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Motocyklistki chcą także wskazać na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi. – Motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Już od 20. roku życia każda z pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.


Przynieść stanik i pomóż

Podczas akcji będą zbierane stare staniki. Niepotrzebna bielizna wspomoże kobiety, które m.in. przeszły raka piersi. – Chodzi o to, by przekazać swoje niepotrzebne staniki do akcji Re(CYC)lingu, z której pozyskane środki wesprą Polskie Amazonki, a przekazane staniki zostaną wysłane do Afryki – mówi Marzena Schauer-Cajsel z salonu Garde-Robe. Dlatego zachęcamy uczestników przejazdu, żeby przywieźli ze sobą niepotrzebną damską bieliznę, ale do zbiórki mogą dołączyć również mieszkańcy, stawiając się w Toruń Plaza w sobotę w okolicach południa.

Jak wziąć udział?

Aby dołączyć do parady motocyklowej, wystarczy przyjechać pod główne wejście centrum handlowego Toruń Plaza. Co ważne: to nie jest parada motocyklistek! Serdecznie zapraszamy zarówno zmotoryzowane panie, jak i panów motocyklistów, którzy poprzez swój udział solidaryzują się z kobietami i pokazują, że o nie dbają. Start parady punktualnie o 12.00, a zbiórka pół godziny wcześniej. Kamizelki zapewnia organizator i są darmowe. Uczestnicy zamawiali je wcześniej, ale jest pula, którą będzie można zdobyć bezpośrednio przed wyjazdem. Przejazd będzie prowadził, podobnie jak w zeszłym roku ulicami Torunia, przez oba mosty, wiadukt i ulicami: Grudziądzka, św. Józefa, Gagarina – powrót do Plazy.

Spotkajmy się w sobotę

Wydarzenie to także doskonała okazja do spotkania miłośników motocykli, zwłaszcza kobiet motocyklistek, których na polskich drogach jest coraz więcej. To silne, niezależne i dbające
o swoje zdrowie kobiety z pasją, świadome zagrożeń związanych z ryzykiem zachorowania na raka. Mogą być jednocześnie przykładem dla innych kobiet, że warto realizować swoje pasje, które wyzwalają w nas największe pokłady sił.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Motoróżowi

21.10.2017, godz. 12.00

Toruń Plaza, ul. Broniewskiego 90

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.