Z Moją Starówką zapłacisz mniej
Fot. Sławomir Jędrzejewski

Z Moją Starówką zapłacisz mniej

To może być kolejny udany krok ku ożywieniu starówki. Z kartą rabatową programu lojalnościowego Moja Starówk@ wyruszymy na zakupy, do kawiarni czy restauracji. Pomysł obejmuje ponad 40 miejsc ze Starego Miasta. Dołączają kolejni zainteresowani.

Karta rabatowa programu lojalnościowego Moja Starówk@ upoważnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek w ponad 40 punktach zlokalizowanych na Starym Mieście. To kolejny pomysł, żeby przyciągnąć zarówno torunian, jak i osoby spoza miasta do odwiedzania urokliwej starówki, spędzania na niej czasu, odwiedzania tamtejszych sklepów i punktów gastronomicznych.  

– Na temat karty prowadziliśmy rozmowy z przedsiębiorcami ze starówki od półtora roku. Pomysł był odpowiedzią zgłaszaną przez podmioty gospodarcze na podniesienie konkurencyjności i atrakcyjności serca miasta szczególnie poza sezonem turystycznym, czyli w okresie jesienno-zimowym – mówi o nowej inicjatywie Aleksandra Iżycka, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta. – Po rozważeniu różnych opcji typu cashback czy payback przedsiębiorcy zadecydowali, że chcą być partnerami w programie lojalnościowym, w którym każdy z nich indywidualnie zaproponuje korzyść dla klienta, bo jej wysokość zależy od rodzaju reprezentowanej branży, a co za tym idzie – marży.  

Torunianie oraz mieszkańcy spoza naszego miasta od 1 października mogą odbierać darmowe karty u partnerów programu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich innych miejscach figurujących na liście partnerów programu. – Liczba zainteresowanych nas zaskoczyła. Myśleliśmy, że być może będzie ich około dwudziestu. Zebrało się ponad czterdziestu przedsiębiorców. Wciąż dołączają nowi partnerzy – dodaje Aleksandra Iżycka. – Na start programu wybraliśmy nieprzypadkowo datę początku roku akademickiego, żeby wypromować program również wśród studentów, którzy przez cały rok akademicki mieszkają w Toruniu. Chcemy ich zachęcić do korzystania z oferty handlowej i kulturalnej na starówce.

Program docelowo ma budować lojalność oraz wierność klientów względem partnerów i oczywiście zwiększać frekwencję w punktach handlowych i usługowych na starówce. Na posiadaczy karty czekają rabaty od 5 do 25 procent. Księgarnie, sklepy z artykułami dla dzieci, z odzieżą, optometrie, kawiarnie, restauracje, a nawet usługi hotelarskie – warto prześledzić listę uczestników programu i odwiedzić te miejsca, w których wydamy mniej.

Pilotażowy pomysł jest unikatowy w skali kraju. Na razie obowiązywał będzie do końca września przyszłego roku.

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.