Toruń czyta Toronto!

9 października 2015 roku ukazał się pierwszy numer „Toronto”. Właśnie wybijają nam dwa lata na toruńskim rynku. To prawie dwa tysiące stron, osiemdziesiąt siedem numerów i serce wkładane w realizację lokalnego tygodnika.

Toronto Magazyn Toruński otrzymują Państwo w piątki, bezpłatnie na ulicach Torunia, ale nie tylko. Również w dużych galeriach handlowych i miejscach, gdzie bywamy w czasie wolnym - w restauracjach czy klubach. Co tydzień piszemy o tym, co ciekawego dzieje się w naszym mieście, obejmujemy patronatem medialnym najciekawsze wydarzenia w naszym mieście, łącznie było to już około dwieście mniejszych i większych wydarzeń. Wszystko to na prawie dwóch tysiącach stron, które ukazały się w ramach naszego magazynu, na przestrzeni 87 numerów. To wiele serca oddanego Toruniowi i jego mieszkańcom. Praca dziennikarzy, działu handlowego, który wspiera promocję toruńskich firm i obsługuję lokalnych klientów, praca grafika, korekty, fotografów.  To nasi rozmówcy - zarówno pracownicy miejskich instytucji, jak i organizatorzy wydarzeń kulturalnych, pasjonaci, ludzie, którzy tworzą nasze miasto. To oni nadają mu klimat, charakter, to oni sprawiają, że Toruń się zmienia.

Kulturalnie

Toronto to wizytówka naszego miasta. Staramy się być tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Nasi fotoreporterzy dokumentują te wydarzenia i publikują nie tylko na łamach drukowanego wydania, ale również na portalu www.toronto-magazyn.pl. Stawiamy na kulturę. Patronujemy najważniejszym wydarzeniom kulturalnym, m.in. Bella Skyway Festiwal, Tofifest, Toruń Blues Meeting czy Festiwal Wisły. W każdym wydaniu prezentujemy zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, to swoiste zaproszenie do włączenia się w życie miasta.

Aktywnie
Nasze działania to nie tylko tradycyjna gazeta. Toronto „żyje” również na Facebooku czy Instagramie. Tam spotykamy się z naszymi Czytelnikami również podczas relacji na żywo. W minionym roku zrealizowaliśmy również dziesięć edycji dziennikarskiego studia telewizyjnego. Wraz z TV Toruń i radiem Gra zapraszaliśmy tam gości, którzy organizują w Toruniu wydarzenia bądź stworzyli ciekawe inicjatywy.

Miejsko
Na naszych łamach co tydzień ukazują się artykuły dotyczące Torunia. To właśnie w Toronto piszemy o nowych projektach, biznesie i miejskich przedsięwzięciach. To te informacje otwierają każdy numer. Bo miasto jest dla nas najważniejsze!