Bella Skyway nie tylko w iluminacyjnym świetle

Toruński festiwal światła to nie tylko widowiskowe instalacje, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji będziemy mogli dołączyć do Świetlnej Rowerowej Masy Krytycznej czy też wziąć udział w warsztatach fotografii.


Oświeć się na UMK
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny jest głównym partnerem naukowym Bella Skyway Festival. Odwiedzając stoisko UMK na Błoniach Nadwiślańskich, można zdobyć komplet ulotek-żarówek z ciekawostkami ze świata nauki. Dzięki temu dowiemy się więcej na temat tego, co wspólnego z budową najdokładniejszego na świecie optycznego zegara atomowego mają fizycy z UMK oraz jakie badania prowadzone są w Stacji Polarnej UMK na Spitsbergenie. Na terenie festiwalu można też spotkać świetlnych wolontariuszy UMK.

Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna
Aktywny udział toruńskich rowerzystów podczas Bella Skyway to już tradycja. 26 sierpnia o godz. 21.00 spod Rynku Nowomiejskiego po raz ósmy wystartuje Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna. Warto zadbać o oryginalne oświetlenie swojego jednośladu, gdyż dla rowerzystów, którzy najlepiej przygotują się do Masy, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń oraz Toruńska Agenda Kulturalna przewidziały specjalne upominki. – Serdecznie zachęcam do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej, która zawsze imponująco prezentuje się na ulicach Torunia – przekonuje Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. – Jest to dobra okazja do tego, by połączyć przyjemne z pożytecznym – aktywność fizyczną i tworzenie pięknego widowiska. Cieszymy się, że co roku tak wielu rowerzystów bierze udział w akcji.

Warsztaty fotograficzne
Do 27 sierpnia będzie można wziąć udział w codziennych warsztatach fotografii zorganizowanych przez Toruńską Szkołę Fotografii. Wszyscy chętni, o godz. 20.00, powinni stawić się w punkcie informacyjnym na pl. Teatralnym. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: szkola-fotograficzna.pl/skyway-festival-2017. Warsztaty przeprowadzone zostaną pod okiem uznanych fotografików. Każdy z uczestników obowiązkowo musi zabrać ze sobą statyw. Warto zgłosić chęć udziały od razu, gdyż ilość miejsc w trakcie zajęć jest  ograniczona i wynosi 12 osób. Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla pełnoletnich.

Toyota Bednarscy: I Love Hybrid
Przez wszystkie dni festiwalu, w godz. 20.30–24.00, w Teatrze im. Wilama Horzycy odbywa się prezentacja samochodów hybrydowych marki Toyota. Ubiegłoroczna prezentacja auta Toyota C-HR, połączona z projekcją mappingu 3D na pojeździe, pokazała, że goście Bella Skyway Festival interesują się także tematyką motoryzacji. W ramach strefy Toyota Bednarscy auta hybrydowe można z bliska przyjrzeć się wybranym modelom i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.