Animacje na Placu Podominikańskim – sposób na wakacje

Nie masz planu na wakacje? Przyjdź na animacje na Placu Podominikańskim. W każda sobotę do końca sierpnia najmłodsi nie będą się tam nudzić.

Wraz z rozpoczęciem wakacji od kilku lat Biuro Toruńskiego Centrum Miasta organizuje dla dzieci bezpłatne animacje na Placu Podominikańskim. Są zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe, wiele gier i zabaw. – Plac Podominikański to idealne miejsce dla dzieci ze względu na to, że teren jest ogrodzony. Równie korzystny jest dla zmotoryzowanych. Zdarza się, że osoby parkujące w pobliżu – osoby spoza Torunia, kiedy widzą, że coś tam się dzieje, również przychodzą ze swoimi pociechami. Co roku organizujemy atrakcje głównie z myślą o tych małych torunianach, którzy nigdzie nie wyjeżdżają – mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.   

s.8 Zajęcia prowadzą animatorzy, również aktorzy Teatru Afisz. – Zajęcia planujemy tematycznie. Niedawno odbyte dotyczyły bezpieczeństwa. W najbliższą sobotę tematem przewodnim będzie Toruń. Uczestników czekają zabawy historyczne, puzzle związane z naszym miastem, minigolf z toruńskimi zabytkami, wyścigi flisaków i wiele innych – zachęca aktor Jacek Pietruski. A 22 lipca planowana jest podróż z astronomem. Animacje kręcić się będą wokół postaci Kopernika i Wszechświata. Najmłodszych czeka budowa niezwykłej, dużej maszyny. – Nie brakuje nagród. Po raz kolejny przedsiębiorcy ze starówki zasponsorowali vouchery, między innymi do restauracji czy na lody. Dzieci dostają również artykuły szkolne – mówi Aleksandra Iżycka.

Wakacyjnych atrakcji na starówce nie brakuje. Fundacja YouHaveIt i Klubokawiarnia Cyrkowa 16 lipca organizują happening Cyrkologika. A na radosne i bezpieczne wakacje do Piernikowego Miasteczka zaprasza Dom Harcerza. 

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.